У вишиванці головне – енергетика. Якщо річ зроблена з любов'ю, то символи, вишиті на ній, можливо, не такі вже й важливі, адже вона увібрала вже в себе величезний позитив. https://kram.kr.ua/zinki/
Яким має бути цей одяг?
Вишиванку зазвичай виготовляють з білого полотна, іноді можна виготовити і з невибіленого або іншого кольору. Останній варіант є швидше винятком із загального правила. Орнамент з чорними нитками можна вважати традиційним. Яскравим прикладом є Борщівська вишиванка. Жінки їх вишивали в пам'ять про загиблих чоловіків у боротьбі за українську державність.
Якщо вишивати сорочку власноруч, то відповідно до традиції розпочинати роботу потрібно в четвер, після молитви і неодмінно з позитивним настроєм. Це особливо важливо. Вважається, що якщо вишивальниця у поганому настрої, то він згодом передасться тому, хто її носитиме. Матері вишивали сорочки своїм дітям, і позитивна енергетика мала захистити їх від негараздів.
Що потрібно знати про символи
Є символи, що використовуються виключно для жінок. Наприклад, породілля (роги) – для дівчат, які бажають створити сім'ю та народити дитину. У чоловічих виробах цей символ, звісно, не використовувався.Чоловікам призначалися інші мотиви - сварга, алатир та перунів цвіт.
Складнощі створення вишиванки
Важливо правильно розібратися у символіці. Сучасні тлумачення є досить неоднозначними, тому правильне рішення знайти непросто.
Щоб сакральні знаки використати правильно, потрібно довіритися тим, хто займається цією справою багато років. Тільки цим дослідникам чи серйозним виданням можна довіритися.
Традиції потрібно зберігати
Сучасна увага до національної української вишиванки – це повернення до традицій народу, до тих витоків, які відіграватимуть важливу роль у відродженні його самосвідомості та самоідентифікації. Адже це символ нації, а традиції треба передавати молодому поколінню, берегти їх та привчати до них дітей.
Сьогодні вишиванка є не лише символом української нації, а й модним трендом у всьому світі. Вишиті мотиви зацікавили західних дизайнерів, вони багатократно використовували українськи народні мотиви для створення колекцій високої моди. https://kram.kr.ua/choloviki/
Сподіваємося, що наша молодь, носитиме вишиванки як повсякденний одяг, а не лише як данину історії, один раз на рік на вимогу керівників та посадовців.
Великий вибір вишиванок для всієї родини на сайті Крамниця вишитого одягу - https://kram.kr.ua/