Різновиди пральних машин та їх ціни

Пральна машина автомат – незамінна помічниця кожної сучасної родини. Сьогодні на ринку представлений широкий асортимент моделей різних брендів з різноманітним функціоналом та технічними можливостями. Кожен споживач може підібрати модель, яка максимально підходить під його потреби та бюджет. 

Отже, якщо ви задаєтеся питанням – як вибрати пральну машину, щоб вона служила довго та якісно, тоді ця стаття саме для вас.

Типи пральних машин та їх бренди

Починаючи квест по вибору пралки, радимо перш за все визначитись, якого типу агрегат вам потрібен – пральна машина автомат, напівавтомат чи пралка з сушкою. Найпопулярнішими серед користувачів являються машинки автомат, оскільки процес прання у такому приладі повністю автономний. Ваша задача тільки завантажити брудний одяг, додати миючий засіб та встановити необхідну програму. Далі пральна машинка зробить всю роботу за вас – проведе прання білизни, полоскання та віджим. Задача користувача – дістати речі та просушити.

За способом завантаження ця техніка поділяється на такі типи:

  • пралка з фронтальним завантаженням;

  • пральна машина з вертикальною загрузкою.

Фронтальна машинка найпопулярніша серед українців. Її головна перевага – пере велику кількість одягу, який завантажується через люк зі скляною дверкою. Панель управління пралкою розташована у верхній частині фронтальної сторони над люком.

Перевагами такого типу машинки є наступне:

  • має велике різноманіття моделей;

  • прекрасно поміститься як під раковиною у ванній, так і під столешнею на кухні або ж може використовуватись  як тумба, коли стоїть окремо.

Незначними мінусами є:  

  • щоб завантажити і розвантажити її потрібно нахилятись;

  • виділити необхідну кількість місця для того, щоб відкрити люк.

Пральна машина вертикальна не така ефектна як фронтальна. Вона має прямокутний корпус з глухою верхньою кришкою, відкривши яку ви побачите барабан з двома дверцятами для завантаження брудного одягу.

Головними перевагами цієї пральної машини є:

  • більше можливостей для встановлення, оскільки займає менше вільного місця, ніж класична машинка автомат;

  • її зручно завантажувати та розвантажувати;

  • вода не витікатиме на підлогу у випадку поломки;

  • є можливість додати брудні речі під час прання.

Але має вертикала і недоліки:

  • необхідно більше місця зверху для відкриття кришки, яка завжди повинна бути вільною;

  • вартує дорожче за фронталку.

Не зважаючи на тип завантаження обидва види пральних машин мають однакові функції. Залежно від цінової категорії кількість програм, додаткових опцій та функціональних можливостей може варіюватися.

Недорога пралка має повний набір найзатребуваніших програм для прання синтетики, бавовняних тканин, можливість регулювати кількість обертів на віджимі та замочування.

Пральні машини автомат вищої цінової категорії мають більше різноманітних програм для очищення білизни залежно від призначення речей (дитячі, делікатні тканини, спортивні, пухові) та типу тканин, з яких вони виготовлені (синтетичні, бавовняні, шовкові, льняні, вовняні). У них є доступним налаштування температурного режиму, кількість обертів при віджимі, функцію відкладеного старту, замок від дітей та багато інших.

Деякі виробники пральних машин преміум сегменту наділили техніку функцією Home Connect, завдяки якій користувач може керувати процесом прання зі свого смартфона. А також, що є дуже цікаво, скачувати різноманітні додатки для встановлення нових режимів прання з інтернету на телефон та задавати їх пральній машинці.    

Порада від нас: вибираючи пральну машину, надайте перевагу відомому бренду, якому довіряєте та який добре зарекомендував себе на ринку.

Серед найпопулярніших брендів 2022 року за співвідношенням ціна/якість  ТОП-5 склали:

  1. Gorenje

  2. Bесо

  3. Whirlpool

  4. Hotpoint-Ariston

  5. Elektrolux

Ознаки, за якими можна визначити кращу пралку

Пральна машина – обов’язковий must have кожної сучасної родини. Сьогодні практично неможливо обійтися без цього сучасного побутового девайса, який економить наш час та ресурси. Асортимент моделей та брендів пральних машин колосальний. І тому, щоб не «потонути» в океані пральних машин, рекомендуємо вибирати агрегат за нижчеописаними параметрами.

1.           Функція сушки: так чи ні?

Отже, перед самим початком вибору, визначтеся, який саме прилад вам необхідний – пральна машина з сушкою або без. Машинки з функцією сушіння мають певні особливості: витрачають більше електроенергії, клас споживання – «С». Випрати в такій пралці можна 5-6 кг сухих речей, а от висушити не більше 3 кг  мокрих. Речі, які постійно сушаться в машині швидше зношуються, оскільки висихають нерівномірно.

2.           Габарити машинки та місткість барабана

Перш за все зауважимо, що пралки з вертикальним завантаженням мають лише один стандартний розмір, в той час як фронтальні мають широкий розмірний ряд, завдяки чому можна обрати найбільш оптимально підходящу під ваші потреби пральну машину.

Отже, машина-автомат з вертикальним завантаженням має такі параметри: глибина – 60-65 см, ширина – 40-45 см,  висота – 85-90 см. Вмістити барабан такої машинки може 6-7 кг сухого брудного одягу.

Фронталки мають такі характеристики:

  • повнорозмірна: глибина – 60-66 см, ширина – 60 см; висота – 85-90 см, місткість барабана – від 5 до 12 кг речей;

  • вузька: глибина – 35-40 см, ширина – 60 см, висота – 85-90 см, можливості завантаження – 3,5 – 5,5 кг білизни;

  • ультра вузька: глибина – 32-35 см;  ширина – 60 см, висота – 85-90 см, об’єм барабана вміщує 3,5 – 4 кг тканин;

  • міні пральна машина: глибина –  43-45 см, ширина – 47-50 см, висота – 68-70 см, завантаження – 6-7 кг.

Отже, як бачимо, місткість барабана фронталок більша, ніж у вертикалок. Зауважимо, що за одницю виміру завантаження прийнято брати сухі речі із бавовни. Одягу із синтетики  вміщується в 2 рази менше, а вовни – в 4 рази менше.

3.           Клас енергоефективності

Діапазон енергоспоживання пральної машини становить 1,5-4 кВт. Найоптимальніший варіант – це 1,5-2,3 кВт.

Тому, якщо вас цікавить, яка економічна пральна

машина, зверніть

увагу на наклейки з маркуванням, які нанесені на пралку:

  • клас А+ – самий заощадливий, така техніка споживає мінімальну кількість електрики. Зауважимо, що чим більше плюсів має А на маркуванні, тим економніша машинка;

  • клас А –  також економний, такий апарат споживає мало електроенергії;

  • клас В – середній рівень споживання енергії;

  • класи від С до G – дуже енергозатратні, таких агрегатів вже практично не випускають.

Отже, при виборі машинки зверніть увагу на клас споживання, ідеальним варіантом стане агрегат класу А і вище.

4.           Ефективність прання

Цей показник також градується в діапазоні шкали від А до G. Він показує наскільки добре брудні речі змочуються мильним розчином.

У бюджетних машин принцип просочування білизни порошком відбувається так: пралка піднімає зі свого дна миючий розчин і постійно просочує ним білизну.

У більш «продвинутих» машинках на барабані містяться спеціальні виямки нестандартної форми, які піднімають мильний засіб, створюючи ефект душу.

Також є багато моделей, де миючий засіб подається через спеціальні форсунки, а на задній стінці барабана нанесено багато отворів. Ця технологія створена для того, щоб речі якомога швидше просякли миючим розчином.

Пралки преміум класу мають стільникові барабани.  Їх головна перевага – мінімізація тертя білизни об поверхню барабана. Так речі менше травмуються і довше мають привабливий вигляд.

5.           Кількість споживання води за цикл

Якщо ви часто перете, то купувати машинку, яка бере за цикл більше 50 л води буде недоцільно.

6.           Спосіб управління

Встановлення режиму прання у пральних машин автомат буває двох видів:

  • Механічне – користувач сам обирає режим прання шляхом обертання ручки-перемикача.

  • Електронне – машинка робить все сама: зважує білизну, визначає ступінь забрудненості одягу, а також підбирає необхідну кількість полоскань. Має дуже багато різноманітних режимів прання.

Як показує практика, користувачі не використовують дуже багато програм для прання білизни, всередньому це 5-7. Тому проаналізуйте, які речі ви носите, обираючи пральні машини, оскільки ціна прямо пропорційно залежить від різноманіття програм для прання і чи потрібна вам така велика їхня кількість.

7.           Шумність

 Комфортний для людини рівень шуму складає до 60 дБ.

8.           Якість комплектуючих

Термін служби пралки напряму залежить від якості деталей з яких вона зібрана. Наприклад, сучасні прилади обладнані барабаном, матеріалом виготовлення якого є нержавіюча сталь або ж композит (спеціальний міцний пластик). Звичайно, нержавійка відзначається довшим терміном служби, але якщо ваша задача заощадити по максимуму – також можна розглянути й варіанти з пластиковим барабаном.

Ціни на пральні машини та їх функції (чи потрібно переплачувати?)

Купити пралку – справжня головоломка, оскільки кожному хочеться придбати дійсно якісну і практичну машинку, яка б задовольняла всі потреби сучасного користувача, та при цьому всьому коштувала недорого. Задача не з простих.

Зауважимо, що будь-яка сучасна вбудована пральна машина автомат виконає завдання, які ви перед нею ставите.  Найголовнішим параметром являється тільки розмір та тип пралки, щоб ви змогли встановити її на те місце у домі, де запланували. Всі інші характеристики – лиш наявність додаткових опцій та різноманітності варіантів прання. Але беручи до уваги те, що більшість користувачів не використовують більше 7 режимів прання, то вважаємо що переплачувати за їх різноманіття просто не є доцільним.

Єдине за що все ж таки рекомендуємо переплатити – це наявність в машинці систем контролю, які б:

  • стежили за рівномірністю розподілення речей у барабані, адже дисбаланс у ньому призводить до швидкого зношення деталей мотору;

  • врегульовували кількість подачі піни до барабана, якщо користувач насипав в лоток забагато порошку;

  • здійснювали захист від протікань;

  • блокували машинку від дітей.

Всі найвибагливіші та найзатребуваніші вимоги сучасних користувачів врахували спеціалісти бренду Гореньє. Якщо ви дійсно шукаєте помічницю, яка б довго радувала вас якісним пранням та довготривалою службою, обирайте пралку цього бренду.

 Пральна машина Gorenje – якість і надійність, перевірена часом та мільйонами щасливих сімей.