Власний сад можна перетворити на запас корисних, красивих та смачних вітамінів. Серед ягід, чагарників та плодових дерев досить багато сортів, які можуть прижитися в помірно континентальному українському кліматі з холодними зимами та спекотними літами. Одним із цікавих варіантів стають саджанці черешні, які при правильному догляді досить швидко можуть плодоносити. Плоди дерева мають виняткову користь.
Вітамінна бомба: користь для людини
Плід черешні на 82% складається з води, 16% складу займають вуглеводи, залишок – білок та жири. У 100 г близько 90 калорій. За смаком чимось ягода схожа на вишню, але зменшує кислотність – можуть її їсти ті, хто страждає від печії.
Серед корисних речовин, якими фактично напхана черешня:
-
вітаміни А, В1, В2, С, Е;
-
кальцій, залізо, калій, магній, йод, натрій;
-
фруктоза і глюкоза.
Цей поживний мікс дозволяє віднести черешню до категорії лікувальних рослин. Виведення токсинів завдяки плодам дерева допомагає очистити шкіру від висипань, а наявність антоціану сприяє покращенню пам'яті. Сік смачного плоду стимулює вироблення мелатоніну, який, у свою чергу, покращує сон людини.
Приємне сусідство: користь для ділянки
Зазвичай рослини прийнято садити групами однакових сортів, щоб покращити запилення та підвищити врожайність. Черешня добре росте поодинці, але й може ужиться поряд з іншими плодовими деревами. Так у ТОП її сусідів входять:
-
Вишня — кісточкові культури добре між собою взаємодіють, але відстань між ними має бути близько 5 метрів.
-
Слива — з черешнею вони не конкурують за воду та харчування із ґрунту, а допомагають один одному, видаляючи шкідників.
-
Виноград — до ґрунту та сусідів у чагарнику немає вимог, тому поруч із черешнею він буде чудово доповнювати ландшафтний дизайн.
У результаті, посадивши черешню на своїй участі, ви отримуєте корисні плоди щоліта і невибагливе дерево, яке добре уживатиметься поряд з іншими рослинами. Догляд за черешнею мінімальний, що спрощує садівнику життя.