Стабілізатор напруги - це пристрій, який за допомогою певних технологій стабілізуватиме вхідну напругу до певного значення. Встановлена напруга, яка використовується в Україні, становить 220 В. Проте вона може бути більш менш стабільною. Для правильної роботи пристроїв потрібна стабільна напруга, а за для цього необхідно купити стабілізатор напруги, який надійно захистить всі ваші електроприлади.
Як працює стабілізатор напруги
Стабілізатор створено з урахуванням інтегральної схеми. Завдяки зворотному зв'язку він працює незалежно від температури, навантаження електричної системи або коливань напруги, що подається. В основі його конструкції є трансформатор, який постійно насичується енергією. Завдяки цьому він добре справляється з балансуванням напруги.
На ринку представлено три типи стабілізаторів напруги:
- лінійний стабілізатор - це найпопулярніший та найдешевший варіант. Його основним завданням є подача стабілізованої напруги від джерела до приймача. Ці стабілізатори надійні та довговічні, але виділяють тепло, пропорційне різниці напруг;
- імпульсний стабілізатор – його часто називають перетворювачем. Він дозволяє генерувати стабільну напругу вище або нижче напруги, що подається від джерела живлення;
- стабілізатор LDO – це фактично різновид лінійних стабілізаторів. Цей тип стабілізатора вимагає невеликої різниці вхідної та вихідної напруги для правильної роботи.
Де використовуються стабілізатори напруги
Стабілізатори напруги використовуються в багатьох галузях промисловості. Ви зустрінете їх, наприклад, на заводах та у виробничих цехах, де пристрої для правильної роботи потребують стабільної напруги. Це ще не все. Домашній стабілізатор стає все більш поширеним рішенням. Лампочки швидко перегорають або блимають, часті збої навантаження, швидко зношуються блоки живлення - ці та багато інших проблем із пристроями можуть виникати через перепади напруги. Вирішенням проблеми є стабілізатори напруги від компанії elektrovoz.com.ua. Завдяки їм приймачі перестають автоматично вмикатися та вимикатися, а ризик виходу з ладу стає набагато нижчим.
Трифазний стабілізатор напруги корисний, якщо у вас є фотогальванічна установка. Іноді вона подає надто велику напругу. У такій ситуації стабілізатор відключає пристрій від мережі та запобігає його поломці.
Стабілізатор напруги до генератора теж має бути 3-х фазним. Деякі агрегати вже обладнані цим елементом. Якщо це не так, будь-який пристрій має бути підключений через стабілізатор.