Як обрати збройовий сейф

Згідно з чинним законодавством, будь-яка зброя, для придбання якої потрібна ліцензія, у тому числі деякі пневматичні гвинтівки, повинна зберігатися в спеціальному місці. І це дуже важливий момент, оскільки збройовий сейф за своїми характеристиками помітно відрізняється від звичайного. Тому і вибирати його потрібно особливим чином. А як саме - ми зараз спробуємо вам пояснити.

Основні правила та закони

Почнемо з того, що на території України правила зберігання вогнепальної зброї регулюються досить старим наказом МВС від 21.08.98. Звичайно, у 2011 році до нього було внесено деякі доповнення, але суть від цього не змінилася. А нас тут найбільше цікавить те, що в цьому наказі нічого не сказано про конкретні характеристики, яким має відповідати сейф, щоби вважатися збройовим. Ну, крім того, що він має замикатися на замок і бути металевим. Усе. Проте є ще спеціальний наказ Міністерства внутрішніх справ № 622, який регламентує внутрішні правила зберігання зброї. І ось там уже про характеристики сейфів сказано трохи більше. Тобто - товщина стінок не менше 3 мм, обов'язкові кріплення для фіксації на стіні або підлозі, обов'язкова наявність ящика, що замикається, для зберігання патронів. Проте, як уже уточнювалося, всі ці додаткові обмеження пересічних громадян не стосуються. Хоча їх варто враховувати, якщо ви хочете забезпечити своїй зброї дійсно безпечні умови зберігання.

На що звертати увагу при виборі?

Крім того, виходячи з міркувань безпеки, збройові сейфи повинні володіти такими характеристиками.

  • Наявність надійних кріплень. Найчастіше – анкерних болтів, встановлених особливим чином. Це не тільки не дасть змоги зловмиснику винести ваш сейф, але й убереже його від випадкових падінь або перекидань, навіть якщо ви на нього спробуєте встати (що робити, звичайно, не варто).
  • Петлі повинні знаходитися на внутрішній стороні дверцят. Інакше їх просто спилять, відкривши доступ навіть без злому замків.
  • Не повинно бути видимих зварних швів. Це теж слабке місце, на яке зловмисники можуть спробувати вплинути.
  • Товстий метал. Вироби в «базовій комплектації», у яких товщина стін не перевищує 1,5 мм – для досвідчених зломщиків все одно, що консервні банки. І не важливо, який замок на них, якщо сам метал цілком можна пробити. Тож товщина надійних стінок – від 3 або 3,5 мм. Причому по всьому периметру, а не лише в районі дверцят. А ще краще – композитні матеріали, які ще стійкіші до злому, але й дорожчі.
  • Додатковий захист замків від висвердлювання. Наприклад, дві товсті залізні пластини, між якими знаходиться шар металевих кульок, потрапивши в який будь-яке свердло почне з'їжджати. Або кутові пластини, які за рахунок гострих кутів можуть це свердло пошкоджувати.
  • Наявність сигналізації. Раніше це була обов'язковою умовою при зберіганні понад 3 одиниць мисливської вогнепальної зброї. Тепер – залежить виключно від побажань власника. Але краще сигналізацію встановити – це потужний механізм психологічного впливу на злочинця.
  • Наявність блокатора. Пристрою, який автоматично ще раз закриє дверцята у разі їх злому. Це додасть зломникам додаткових проблем та збільшить час.
  • Правильний ригельний механізм. Чим ригелів більше, тим краще. І чим вони товщі. І чим далі висуваються. І нехай вони це роблять у обидві сторони. І навколо своєї осі обертаються – щоб їх було складніше висвердлювати.
  • Правильний внутрішній простір. Тобто – вертикальні та горизонтальні перегородки, які відділятимуть відсік для зберігання зброї від інших відділень. Окремий відсік – трейзер, який замикається на додатковий ключ, необхідний зберігання боєприпасів. Додаткові полички (часто знімні). І обов'язкові ложементи – підставки для надійної фіксації зброї.
  • Гарантія. Це обов'язкова річ на випадок, якщо ви забудете код або втратите ключ. Якщо у вас є потрібні документи, то виробник сейфів для зброї без проблем відкриє його для вас.

Замок сейфа

Замки

Це досить складна тема для дискусії, тож поговоримо про них окремо. Купуючи сейфи у Вінниці, Києві чи будь-якому іншому місті України, завжди звертайте увагу на встановлені там замки. Вони бувають кількох видів:

  • Ключові – відкриваються за допомогою ключа. Найбільш схильні до злому, та й ключ у вас можуть вкрасти. Або зробити копію з фото. Це, до речі, реально. Зате – найпростіші та найдешевші. І вам не доведеться запам'ятовувати складні комбінації.
  • Механічні. Відкриваються після механічного набору певної комбінації цифр на барабані. Варіант надійніший, оскільки не залежить від ключів. Але з іншого боку, все ще не надто стійкий до злому. Плюс вам доведеться запам'ятовувати комбінацію цифр і витрачати якийсь час на її введення – до хвилини.
  • Електронні. Ще надійніші, ніж механічні. Але джерела живлення в них потрібно періодично змінювати, інакше ви не зможете відкрити сейф. Плюс можуть бути проблеми із запам'ятовуванням комбінації цифр. Але саме цей варіант вважається найнадійнішим і стійкішим до злому, оскільки будь-які спроби його пошкодити призводять виключно до заклинювання ригелів.

Придбання

Як бачите, вибрати відповідний збройовий сейф не так вже й просто. Більше того, дуже багато залежить ще й від продавця, у якого є значно більше можливостей перевірити якість товару, ніж у покупця. Тому краще відразу звертатися туди, де цьому приділяють найпильнішу увагу. Тобто – до магазину Сапсан.

У нас, крім бездоганної якості продукції, на яку видається гарантія, ще й широкий вибір товарів. Тобто - ви можете вибирати щось, що підійде саме вам, орієнтуючись не лише на функіонал, а й на «подобається чи ні». А наші консультанти ще й допоможуть у цій справі. У жодному разі, ви не пошкодуєте, звернувшись до магазину Сапсан. З нами ваша зброя буде у повній безпеці.