Незалежно від того, вирішили ви купувати нерухомість від забудовника або «з рук», перед тим як вибрати квартиру і оформити угоду, обов'язково проведіть всебічну перевірку. Але легше сказати, ніж зробити - багато покупців просто не знають, з чого почати.

Комфортні квартири у новобудові пропонує ЖК “Рівер Сіті” на https://river-city.com.ua/ru!  

Процес перевірки квартири можна розділити на два етапи:

  • вивчення документів;
  • безпосередній огляд (якщо можливо).

Питання якості та законності продажу житла краще довірити спеціалістам – юристам, ріелторам, будівельникам. Ви можете перевірити квартиру та самостійно, якщо впевнені у своїй кваліфікації.

Перевірка квартири у новобудові

Найважливіше при виборі квартири в новобудові це перевірити забудовника. Саме від його роботи залежать терміни реалізації об'єкта та його якість. Обов'язково знайдіть та прочитайте відгуки про компанію на форумах. Загляньте на офіційну сторінку девелопера, перегляньте інші його проекти. Якщо серед них є готові, можна особисто відвідати їх та оцінити якість роботи підрядників.

Оглянути квартиру в новобудові можна не завжди - тільки якщо будинок вже збудовано. А ось у документах слід розібратися, причому дуже ретельно. Зверніть увагу на наявність у забудовника наступних паперів:

  • дозволу на будівництво;
  • актуальної проектної декларації (оновлюється щомісяця);
  • дозвіл на введення в експлуатацію (для готових будинків).

Перевірити якість квартири в новобудові важко - фінальний результат залежить від сумлінності забудовника, тому потрібно повністю зосередитись на підборі надійної компанії.

Перевірка квартири на вторинному ринку

Щоб вибрати квартиру на вторинному ринку і не нарватися на шахрая, ретельно промацуйте грунт перед покупкою, уважно читайте документи та приділяйте достатньо часу на візуальний огляд. Тут важливо пам'ятати, що навіть якщо ви найняли ріелтора, з погляду закону він не несе відповідальності за чистоту угоди — він лише вибирає квартиру на ваш запит.

Запорука безпечної купівлі вторинного житла – це наявність досвідчених ріелтора та юриста, які проведуть ретельний аналіз документів та грамотно складуть договір.

Від продавця потрібно вимагати оригінали, без жодних застережень. Якщо власників вказано кілька, вам буде потрібна письмова згода на продаж від кожного. Обов'язково уточніть, що на момент покупки в квартирі ніхто не зареєстрований — це можна зробити, заглянувши у виписку з домової книги.