Введення в храм Пресвятої Богородиці - свято 4 грудня
4 грудня свято по григоріанському календарю християни відзначають і вшановують Введення в храм Пресвятої Богородиці. Інша назва — Третя Пречиста. Це важлива подія для всіх вірян і одне з найбільших церковних свят. Про інші свята читайте на сайті sogodnisvyato.com.ua.
Це свято нагадує відомий переказ, як батьки Пресвятої Діви Марії, Яким та Анна, пообіцявши присвятити дитину Богу, у трирічному віці привели доньку до Єрусалимського храму, де дівчинку виховував 12 років первосвященник Захарій. У Будинку святості Марія перебувала до моменту заручин з Іосіфом. Саме 4 грудня, у величний день, майбутня Богородиця возз'єдналася з християнської Церквою.
У народі прийнято в цей день дотримуватися прикмет і звертати увагу на особливості.
Народні прикмети на свято:
-
Сніг, який випав до Третьої Пречистої, розтане, а той, що пішов 4 грудня, протримається довго.
-
Сніг на свято принесе добрий врожай.
-
Мороз в цей день віщує прохолодну зиму і спекотне літо.
4 грудня не варто до заходу сонця займатися важкою роботою, а краще піти в гостини чи прийняти гостей у себе. В цей день важливо зустріти першу людину, яка, за повір'ями, принесе в хату радість та добробут. Та не варто брати у борг, бо весь наступний рік не буде плідний та врожайний. В цей день можна поділитися від щирого серця тим, що має ваша сім'я і прийняти у дарунок найкращі побажання від близьких.
Деякі дівчата святять воду вночі, яку взяли зі струмків, і поливають свяченою водою полум'я для кращої долі: знайти хорошого парубка, нареченого. Панянки вірять, що як з'єднається вода з вогнем, так і вони знайдуть хлопця своєї мрії та об'єднаються у шлюбі. Такий ритуал проводять і заміжні жінки, щоб в родині усі були здорові та щасливі, бо вода — це життя, а вогонь — його наповнення яскравими моментами.
Жінки та чоловіки, які не мають, але хочуть діток, у свято можуть попросити Пресвяту Богородицю послати на них щастя. Вагітні жінки молять про легкі пологи та вдале життя для їх малечі.
Свято пов'язують і з культом померлих, тому обов'язково треба поставити у церкві свічку та помолитися за їх душі. Якщо немає можливості відвідати храм, можна помолитися і запалити свічку вдома. Після цього зберіться у дружному родинному колі, покличте друзів та вшануйте велике свято Введення в храм Пресвятої Богородиці. Не забудьте привітати з Днем янгола Прокопа, Ярополка, Марію, Аріадну, Аду.