З появою на ринку побутової техніки мікрохвильових печей одразу виникло безліч суперечливих думок щодо їхньої шкоди та користі. Не оминула така доля і індукційні плити. Адже це щось нове, а отже невідоме для споживачів.

Основні особливості індукційної плити

Що ж із усієї інформації про індукційні плити є вигадкою, а що — чистою правдою? Читайте та запам'ятовуйте!

 

1. Потрібен спеціальний посуд. Це дійсно так. Під конфоркою розташована котушка індуктивності, що генерує вихрові потоки у дні посуду за допомогою виникнення магнітного поля. І лише особливий сплав дозволяє утворюватися тепловій енергії на днищі каструль та сковорідок. Тому необхідно шукати посуд, позначений спеціальним знаком:

2. Діаметр конфорки та посуду повинні збігатися. Це правда лише частково. Якщо діаметр каструлі менше 60% від діаметру конфорки, плита може просто не вімкнутися. Краще, щоб дно посуду перекривало ореол конфорки. Втім, оскільки нагрівання відбувається за рахунок магнітних властивостей днища, то незначні розбіжності особливої ​​ролі не відіграють. Винятком може бути, наприклад, індукційна поверхня Siemens з функцією FlexInduction, завдяки якій створюється потрібний розмір зони, що нагрівається, і на неї можна ставити посуд будь-якого розміру.

3. Випромінює шкідливі хвилі. Це неправда. Електромагнітне поле утворюється лише під посудом і не виходить за межі днища. До того ж, частота магнітного потоку настільки мала, що не здатна завдати шкоди здоров'ю людини. Приготовлена ​​їжа не змінює своєї структури та абсолютно безпечна.

4. Небезпечна для кардіостимулятора. Правда. За наявності імплантованого кардіостимулятора знадобиться консультація лікаря. Електромагнітне поле, яке створюється індукційною котушкою, може впливати на роботу кардіоприладу. Тому потрібно ретельно вивчити інструкцію пристрою перед покупкою. Вважається, що таким людям безпечно перебувати біля плити на відстані 50 см.

5. Скляна панель може розбитися. Може, але не у випадку з індукційною плитою. На виробництві її тестують за допомогою сталевого циліндру 1,8 кг, кинутого з висоти 0,5 м десять разів поспіль. Тому сковороду, що впала, вона цілком витримає.

Чи варто купити таку плиту? 

У такої техніки є як свої плюси, так і мінуси. Власне, як і у інших моделей. Тож купувати чи ні – вирішувати вам. Але варто зазначити, що індукційні плити, як найменше, дуже стильно виглядають, тож зроблять вашу кухню більш сучасною та привабливою.