Камін вдома - один з найефективніших способів поліпшити настрій, коли осінь у розпалі, а вечори довгі і темні. Камін в будинку - це не тільки атмосферне доповнення, але перш за все додаткове джерело тепла. Хоча каміни на дрова зазвичай асоціюються з одноповерховими будинками, установка деяких конструкцій також можлива навіть у невеликих квартирах багатоквартирного будинку.

Вирішуючи питання про установку домашнього каміна, перш за все, варто спланувати, чи буде він виконувати лише декоративну функцію, чи він повинен також  обігрівати інші приміщення, розподіляючи тепле повітря через вентиляційні канали або нагріваючи воду в радіаторах центрального опалення. Залежно від цього вам потрібно перевірити параметри потужності опалення каміна. Якщо він буде одним з основних джерел тепла в будинку, його номінальна потужність повинна становити приблизно 100-150 Вт/м².

Очевидним питанням є розміщення каміна в будинку поблизу димоходу відповідного діаметру - від 180 до 300 мм. Занадто вузький димар може викликати дим у кімнаті. Не варто також забувати про вагу конструкції, яка може важити до тонни. Тож вивчить міцність фундаменту, перш ніж будувати камін.

Відкриті каміни

Якщо камін вдома повинен виконувати лише декоративну функцію, ви можете вибрати конструкцію з відкритим вогнищем - традиційну і, звичайно, дешевшу для будівництва. Каміни цього типу, як правило, нагрівають повітря в їх безпосередньому оточенні. Однак вихід тепла становить лише близько 20%, оскільки більшість енергії витікає через димар. Тому це є менш практичним рішенням з економічних причин.

Також варто пам’ятати про протипожежні правила - відкриті каміни відповідають їх умовам у меншій мірі, ніж закриті конструкції зі вставкою. Однак вони не є найбільш екологічними: вони використовують більше деревини, а при спалюванні виробляють вихлопні гази, які забруднюють повітря.

Домашні каміни зі вставками

Сучасні каміни найчастіше оснащуються вставками, що збільшує їх теплову потужність. Особливою популярністю користуються вставки з водяною сорочкою, які завдяки теплообмінникам передають їх у змійовик для нагрівання води в системах опалення або для побутового використання. У великих будинках також часто використовуються каміни з електричними турбінами, які витісняють тепле повітря до каналу подачі DGP. Таким чином, можна зробити камін серцем системи опалення будинку.

Докладніше на сайті https://euro-kamin.com.ua/