Сьогодні важко уявити молочну ферму без доїльного апарату. Про те, які доїльні апарати сьогодні вважаються кращими ви можете дізнатися, пройшовши за посиланням https://mikronagro.com.ua/uk.
Які бувають доїльні апарати?
Щоб зрозуміти, який доїльний апарат підійде вашій фермі, потрібно розібратися, в чому полягають головні відмінності і подібності доїльних установок. Будь-яка доїльна система оснащена:
- Доїльними стаканами. Найчастіше складаються з металевого корпусу і еластичного гумового або силіконового вкладиша. На одному підвісному вузлі знаходяться чотири доїльних склянки, кожен з яких надівається на соски корови і бере участь у виході молока з вимені.
- Молочними і вакуумними магістралями. Виготовляють дані шланги з нетоксичного матеріалу. Їх основне завдання подача вакууму і транспортування молока.
- Бідоном. Доїльні відра роблять із алюмінію, пластику або нержавіючої сталі. Бідони доїльних апаратів здатні вмістити в себе від 25 до 40 літрів молока.
- Колектором, пульсатором і насосом. Це головні механізми в конструкції. Від їх стану залежить робота всього доїльного апарату. Їх основне завдання - створення пульсуючий тиск повітря, завдяки якому і здійснюється доїння.
Перші доїльні установки працювали по двотактній системі. Доїння відбувалося шляхом стиснення і розжаття сосків гумовими вкладишами. Якщо доїти корову двотактним апаратом, то вона буде відчувати дискомфорт. Сьогодні ще залишилися двотактні доїльні апарати. Їх використовують на невеликих фермах.
Трьохтактна система доїння працює за принципом смоктання-стиснення-відпочинок. Таким чином, сосок корови не перенапружується і не травмується. Корова дає великий удій і відчуває себе набагато краще.
Промислові та побутові доїльні апарати
Всі доїльні пристрої можна розділити на промислові і побутові. Для особистого користування використовують побутові апарати, які мають непогану маневреність і невеликий розмір.
Промислові доїльні апарати підключаються до великих стаціонарних ємностей збору молока. Дані установки оснащені автоматичним контролем, що дозволяє вибирати індивідуальний режим для кожної особини. Такі системи не є маневреними і встановлюються в спеціальних приміщеннях - доїльних залах. Застосування такого обладнання виправдано при утриманні поголів'я понад 50 дійних корів.
Фірмовий доїльний апарат з одним підвісним вузлом і 25-літровим відром дозволить без проблем обслуговувати до 16 корів. Час доїння такого стада досвідченим фермером складе 2 години.