Припливно-витяжна вентиляція у поєднанні з кондиціонуванням принесе чимало вигоди, якщо облаштувати все вірним чином. Таке рішення не лише допоможе налагодити отримання свіжого повітря і правильний мікроклімат, а й зекономить простір у квартирі, офісі, будинку, магазині чи ресторані. Раніше вважалось, що вентиляційні системи та кондиціонер несумісні, однак використовувати їх разом можливо, якщо знати певні нюанси. Щоб система правильно функціонувала, для проектування вентиляції та системи кондиціонування повітря, а також монтажу обладнання, необхідно звертатись до спеціалістів. За посиланням vent.te.ua/ventilation/project можна замовити такі послуги і бути впевненими у результаті.

Які умови потрібні, щоб поєднати вентиляцію та кондиціонування?

Об’єднати з вентиляцією можливо не всі кондиціонери. Для цього придатні тільки канальні модифікації, або варіанти з компресорно-конденсаторним блоком. Інші різновиди доцільні тільки для автономної експлуатації. Існують два методи суміщення вентиляції та кондиціонера:

  • Встановити канальний кондиціонер паралельно або вбудувати в припливну лінію.
  • Вмонтувати кондиціонер з охолоджувальним блоком у припливну лінію.

Кожен підхід має переваги та мінуси.

Особливості встановлення канального кондиціонера для припливної вентиляції

Канальний кондиціонер, вбудований в припливну лінію, функціонує за принципом рециркуляції. Припливна лінія об’єднана з припливним патрубком кондиціонера. При цьому витяжна лінія з вентилятором розміщується окремо.

Система здійснює забезпечення притоку повітря з вулиці, але обробляється лише повітря у приміщенні. Плюси канального суміщення:

  • Нижча ціна на встановлення вентиляційних систем та установку системи кондиціонування повітря у квартирі.
  • Покращене очищення та охолодження припливного повітря.
  • Ергономізація простору завдяки звільненню від громіздких інженерних комунікацій.
  • В стінах та на стелі пробивається менше повітропроводів і решіток.
  • Система не псує інтер’єр – всі частини приховуються за декоративними деталями.

З недоліків – припливне повітря становить лише 30% від загального, необхідно облаштовувати підвісну стелю для маскування деталей, температурний режим обмежений характеристиками системи.

Припливна установка з функцією охолодження

Якщо повноцінна система кондиціонування будинку з певних причин не може бути встановлена, можна зупинити вибір на монтажу припливної установки з функцією охолодження. У цьому випадку створюють звичайну припливно-витяжну вентиляцію, а у ній встановлюють охолоджувальний блок. Таке рішення дозволить підтримувати оптимальну температуру в житлових приміщеннях, особливо, якщо їх площа невелика (до 200 м2).

До плюсів такої установки відносяться:

  • Максимальна компактність комплексу.
  • Доступна вартість підтримки потрібної температури.
  • Охолоджувальний блок може також здійснювати підігрівання повітря.
  • Систему можна доповнити рекуператором, який покращить нагрів та охолодження.
  • Ремонт та обслуговування коштують дешевше, аніж у випадку з попередньо згаданою конструкцією.

Однак, слід пам’ятати, що ці установки працюють тільки тоді, коли увімкнена вентиляція. При цьому затрати на опалення приміщення знижуються приблизно на 40% від звичних сум (особливо, коли мова йде про котельне опалення).

З вищеописаного можна зробити висновок, що комбінація кондиціонування та традиційної вентиляційної системи – це економна та ефективна система створення потрібного мікроклімату, підтримки температурного режиму. Враховуючи складність проектування, монтажу та налагодження устаткування, виконувати ці завдання обов’язково повинні кваліфіковані професіонали.