Збільшуються можливості електронного управління системою позиціювання, а також системою взаємного телезв’язку між трактором, машиною й бюро. Останнім часом виробники техніки сфокусувалися на тракторах з автоматичним гідроприводом без кабін для водіїв. Трактори з такими системами поки не пропонуються на українському ринку. Але сьогодні поширені системи паралельного кермування, підкермовуючі пристрої, автопілоти.

землеробство

Системи паралельного водіння https://zemlerobstvo.trimble.com/rishennya/sluzhby-koryhuvannya/, або курсовказівники призначені для збільшення коефіцієнта ефективності використання сільськогосподарської техніки, дають можливість точно керувати трактором чи комбайном за будь-якої видимості — вдень і вночі, у туман, за умов сильної запиленості. Також вони дають змогу економити паливо, добрива та інші матеріали, які витрачаються під час сільськогосподарських робіт.

У результаті таких ефективних дій скорочуються терміни та вартість виконання сільгоспробіт. Крім цього, водій не так сильно втомлюється, що підвищує безпеку та ефективність роботи.

На жаль, точне рільництво поки не набуло широкого поширення в нас, але закордонний досвід показав, що цей метод призводить до чудових результатів: знижуються фінансові витрати, підвищується рівень відтворення ґрунту та екологічної чистоти продукції. У деяких випадках, витрата добрив скоротилася на 30 %.

Для впровадження точного рільництва необхідна сільськогосподарська техніка, яка керується бортовим комп’ютером, має GPS-приймач, спеціальні системи, що допомагають виявити неоднорідності поля, і програмне забезпечення, яке дає можливість вести автоматизовану картотеку стану полів і аналізувати отримані дані для прийняття рішень. У реалізації технології можна виділити три етапи: збір даних про поле, картування, аналіз даних та прийняття рішення, виконання агротехнічної операції.

землеробство

Чи може GPS-приймач забезпечити точність?

Моделі GPS-приймачів відрізняються захищеністю від перешкод, можливостями прийняття коригувальних поправок і точністю визначення координат. Усі GPS-системи для сільського господарства, крім абсолютної точності визначення географічних координат у конкретній точці, мають таку характеристику, як відносна точність. Вона полягає в точності визначення відстані одного рядка щодо іншого під час проведення різних сільськогосподарських робіт. І якщо GPS-прилад за своїми характеристиками здатний забезпечити абсолютну точність визначення географічних координат орієнтовно 1 м, то відносна точність у нього буде набагато вищою — приблизно 7–8 см.