У перші тижні свого життя новонароджена дитина, крім плачу, зазвичай робить дві речі по черзі - більшу частину дня спить з невеликими перервами на їжу. Ось чому так важливо вибрати дитяче ліжко для немовлят, щоб забезпечити здоровий, спокійний та безпечний сон, що так важливо для розвитку дитини.  

Технічні параметри

Стандартні розміри дитячого ліжечка:

  • 120 см х 60 см,
  • 140 см х 70 см.

Менші з них можуть виявитися кращим вибором, якщо ви обмежені розмірами вашої квартири або спальні. Зазвичай саме там малюк спить у перші моменти життя, полегшуючи батькам вставати та годувати його вночі. Цей вимір також спрацює, якщо ви хочете, щоб дитяче ліжечко служило дитині протягом наступних 2-3 років. Спочатку більші розміри можуть здатися непотрібними, тому що коли ви садите дитину в ліжечко, у вас складається враження, що поряд з нею можуть поміститися ще три немовляти. Однак це рішення має свою практичну сторону. Ви зменшите витрати, пов’язані з придбанням нового ліжка, навіть протягом перших 5 років.

Регулювання висоти

Варто перевірити, чи регулюється ліжечко по висоті. З віком дитина стає більш рухливою, її цікавить більше речей, вона хоче пізнати навколишнє оточення. Потім вона використовує сходинки, щоб підтягнутися, і в результаті встає тримаючись за верхній край. Можливість знизити структуру ліжок гарантує, що дитина не впаде з ліжка, тому з нею нічого не трапиться, коли ви на мить випустите її з поля зору. Як правило, регулювання висоти має три рівні. Опущена сторона буде важливою для молодої матері, якщо дитяче ліжечко буде опущено на найнижчий рівень, це полегшить укладання дитини. Таким чином, ваш хребет не буде настільки сильно навантажений.

А як щодо ступенів?

Стандартні дитячі ліжечка мають вертикальні прогони. Як запевняють виробники дерев'яних меблів для дітей та немовлят, їх слід розміщувати на відстані від 2,5 см до 6 см, щоб ніжка чи ручка дитини не потрапляли між ними. Це захист для вашої дитини, оскільки вона займає різні позиції під час сну. Деякі дитячі ліжечка мають здатність видаляти прогони. Це ідеальне рішення, якщо дитина вже може ходити, тоді малюк може встати з ліжка і сам увійти в нього. Варто пам’ятати, що слід залишати відкритий простір зі сторони ніг. Якщо в ліжечку є ця функція, перевірте, чи є ймовірність того, що ваша дитина зможе вийти з ліжечка самостійно. Після цього необхідно правильно закріпити прогони.