Нерідко власник бізнесу стикається з необхідністю пошуку компанії-партнера. Це може бути постачальник сировини або деталей для виробництва, продавець готової продукції, стороння фірма, що надає необхідні підприємству або його клієнтам послуги. У всіх цих випадках до питання вибору партнера варто підходити відповідально. Спочатку слід провести ретельну перевірку контрагента.
Як оцінити благонадійність потенційного бізнес-партнера
Використовуйте сервіс https://vkursi.pro — це самий простий і швидкий спосіб отримати інформацію про підприємство, з яким плануєте співпрацювати. Для перевірки контрагента можна використовувати:
- код ЄДРПОУ компанії;
- ІПН;
- ПІБ власника підприємства.
Після цього ви отримаєте досьє на бізнес — в ньому буде міститися відкрита інформація.
Для доступу до даних необхідно увійти в систему. Процедура реєстрації нескладна. Якщо виникають питання, можна задати їх співробітникам підтримки через кнопку online-зв'язку на сайті.
Намагайтеся співпрацювати з компаніями, які ведуть свою діяльність тривалий час і мають хорошу репутацію в бізнес-середовищі. До того ж нижче ризики, якщо шукати партнерів серед українських підприємств. Якщо плануєте співпрацювати з іноземними контрагентами — треба здійснити ще більш ретельну перевірку.
Які документи слід перевірити?
Насамперед варто уважно вивчити установчі документи та звірити інформацію з даними виписки ЄДРПОУ. До того ж варто подивитися відомості Податкової Служби.
Перевірте, чи збігається назва компанії, вказана в свідченнях свідоцтва про Державну реєстрацію та ІПН з даними установчих документів.
Деякі види діяльності можна проводити тільки, отримавши ліцензію. В цьому випадку потрібно переконатися в наявності такого дозволу. До того ж слід уточнити термін його дії.
Перевірте інформацію про особу, з якою ви плануєте укладати угоду. Потрібно переконатися, що людина уповноважена вирішувати подібні питання і підписувати договори.
Чому важливо перевіряти потенційних бізнес-партнерів
На ринку нерідко з'являються фірми-одноденки. Співпрацюючи з такою компанією, можна зазнати серйозних матеріальних втрат. Наприклад, замовити партію товару за передоплатою і не отримати її. Буває і зворотна ситуація — коли компанія замовляє послуги та не оплачує їх.
При співпраці з неблагонадійним партнером, у вас можуть виникнути проблеми з податковою службою. Наприклад, вам можуть пред'явити претензії, якщо контрагент ухиляється від сплати податків.