Оригамі з паперу – швидкий і недорогий спосіб розважити дитину в домашніх умовах або під час подорожі. Малечі подобається використовувати білий або кольоровий папір, щоб створювати з нього лелек, квіти, літачки або жабок, що стрибають. Цей вид творчості не лише забавляє дітей, а й приносить користь, наприклад, розвиває дрібну моторику.

Чим корисне оригамі для дітей

Робити поробки з паперу придумав німецький педагог Фрідріх Фребель, що таким чином намагався спростити пояснення учням геометрії. Однак це не єдина користь, яку несе цей вид творчості. Складання паперових фігурок також:

  • розвиває дрібну моторику та точність рухів;

  • вчить концентрувати увагу;

  • тренує пам’ять і логічне мислення;

  • розвиває послідовність дій;

  • покращує творчий потенціал, фантазію, уяву.

Показувати, як робити саморобки з паперу, можна вже в 3-4-річному віці. На початковому етапі достатньо придбати дитячий альбом для малювання й навчити малюка складати квадратний аркуш пополам. У 5-6 років діти вже здатні створювати прості фігурки за допомогою дорослого поряд. Чим більший інтерес дитини, тим цікавіші та складніші фігурки можна пропонувати йому зробити. Регулярні заняття покращать дрібну моторику рук, отже, поробки з кожним разом будуть виходити кращими.

Як навчити дітей робити паперові саморобки

Оригамі для дітей передбачає мінімум інструментів. Вам знадобляться лише кольоровий і білий папір, ножиці, олівець, лінійка та клей ПВА. Для перших уроків найважливіше знайти прості схеми або інструкції, щоб дитина не втратила інтерес і повірила у свої здібності.

Для початку можна спробувати скласти з аркуша паперу кораблика. Покрокова інструкція допоможе легко досягти вдалого результату:

  1. Зробіть з аркуша рівний квадрат.

  2. Відверніть його кути до центру – ви отримаєте квадрат меншої площі.

  3. Переверніть виріб на інший бік. Знову так само загніть кути до центру – ви отримаєте ще меншу фігуру.

  4. Переверніть квадрат і повторіть ті самі дії, що в пунктах 2 і 3. У результаті повинна з’явитися площина з 4 маленькими квадратиками.

  5. Акуратно розгорніть пальцями протилежні квадратики, щоб вони стали прямокутниками. Обережно потягніть за кінці інших двох протилежних квадратів – ви отримаєте гарний кораблик.

Коли руки дитини пристосуються до виконання простих виробів із паперу, можна спробувати переходити на щось складніше. Готові фігурки можна розфарбовувати й дарувати друзям або прикрашати ними свій дім.