Дбайливий автолюбитель регулярно миє свій автомобіль. Мийка кузова дає не тільки гарний естетичний вигляд машини, але і допомагає під час розгледіти вади: відколи, подряпини, рижики. Крім миття кузова існує також хімчистка салону автомобіля. До цієї процедури багато водіїв вдаються не часто, так як вона коштує чималих грошей. Хтось, намагаючись заощадити, чистить салон самостійно. А хтось все-таки вирішується зробити професійну хімчистку в особливих випадках, наприклад, перед продажом свого залізного коня. Давайте розберемося, що ж таке хімчистка авто і як її проводити?

Що таке хімчистка салону автомобіля?

Найпростіша чистка салону автомобіля виглядає так: водій пилососом або щіткою очищає оббивку сидінь, протирає ганчіркою панель і на цьому все. Як то кажуть швидко і сердито. Але таку чистку не можна назвати глибокою. Пил і дрібні частинки бруду обов'язково залишаться.

Хімічна чистка відрізняється тим, що в результаті процесу відбувається «генеральне прибирання» всього салону автомобіля: від пилу і бруду очищаються сидіння, стеля, панель, тобто весь внутрішній простір машини. При цьому використовуються спеціальні хімічні засоби, засоби для виведення плям, ефективні речовини, які справляються навіть з застарілим брудом.

Як відбувається професійна хімчистка салону автомобіля?

В даний час існує безліч професійного обладнання і чистячих засобів для хімчистки салону автомобіля. Кожен спеціалізований сервіс формує свою пропозицію, розраховану на клієнтів з тим чи іншим рівнем доходів. Пропонується чистка салону паром, миючим пилососом і тд.

1. Перед тим, як почати хімчистку салону, важливо гарненько помити кузов свого автомобіля. Це потрібно, щоб в процесі чистки не занести всередину бруд зовні автомобіля.

2. На першому етапі (без розбору) ретельно видаляються з салону зайві речі, невеликий побутове сміття, а також великий сухий бруд. Без такого первісної прибирання немає сенсу проводити подальші етапи.

3. На третьому етапі в залежності від технології, яку застосовують в сервісі, в справу може вступити парогенератор. За допомогою нього станеться обробка салону парою під певним тиском і температурою для розм'якшення поверхні.

4. Після того як салон автомобіля почистили спеціальними інструментами і хімічними засобами, починається сушка вологого салону. Тут може бути застосований професійний і потужний авто-фен.

5. Коли салон висушений, на останньому етапі внутрішня поверхня машини обробляється спеціальними полиролями і кондиціонерами. При цьому посилюється колір і надається блиск матеріалами. При цьому застосовуються склади, що захищають надалі поверхню від тріщин, вицвітання і висихання.