За даними офіційної статистики, близько 30% споживачів хоча б раз щось купили в інтернеті за 2020 рік. Це кожен четвертий дорослий житель нашої країни. У компаніях, які вивчають електронну комерцію, кажуть, що ринок буде рости і далі.
Скільки зараз інтернет покупців
Більшість людей заходить в інтернет на сайт https://www.riviera.com.ua/shops/podarki-i-suveniri/ з декількох пристроїв. Наприклад, на роботі - з комп'ютера, дома - з планшета, в дорозі - з телефону. Але найчастіше українці заходять в мережу саме зі смартфонів, причому число таких користувачів зростає. У 2017 році частка тих, хто користувався мобільним Інтернетом становила 39%, в 2020 - вже 61%. Одночасно впала частка тих, хто виходить в інтернет з комп'ютера: з 55% до 52%. Зі смартфонів користувачі проводять в інтернеті приблизно 2,5-3 годин на добу в залежності від віку. Для порівняння, з комп'ютера - 1,5-2 години.
За даними, найчастіше люди в інтернеті спілкуються в соціальних мережах. На другому місці за популярністю - читання новин. На третьому - скачування фільмів, музики, ігор. Щось купують або продають через мережу чверть українців, що користуються Інтернетом.
Де купують
Велика частина покупок в інтернеті доводиться на національні інтернет магазини, також збільшується кількість покупок, які роблять на зарубіжних сайтах - в лідерах китайські продавці. Жінки купують в інтернеті більше, ніж чоловіки: 55% проти 45%. Більше половини всіх покупок роблять у віці від 25 до 44 років.
Що купують
За даними, найпопулярніші товари у інтернет-покупців залишаються незмінними вже кілька років:
- на першому місці - одяг і взуття,
- на другому - косметика,
- на третьому - іграшки.
Одяг та косметику українці вважають за краще купувати на українських сайтах, а іграшки - на китайських.
Як вибирають і платять?
Як показують соцопитування, головне при виборі магазину для середньостатистичного українського покупця - ціни та асортимент. Неважливо, де знаходиться торгова точка.
За статистикою, покупці в останні роки стали все більше уваги звертати на вартість товарів: якщо в 2017 році спеціально шукали дешеві речі 49% українців, то в 2020 - вже 55%. Як відзначають аналітики дослідницької компанії, інтернет-торгівля зростає навіть у кризу, коли оборот класичного роздробу падає. Низькі ціни - головна причина покупок в мережі.
Дві третини, які купують в інтернеті, вважають за краще розплачуватися вже в момент доставки - неважливо, картою або готівкою. Половина покупців у віці до 20 років згодні оплатити покупку в інтернеті заздалегідь.