ТОП 5 порад як вивчити англійську для айтішників

Інформаційні ресурси, навчальні матеріали, книги, новини, подкасти випускаються в світову павутину на міжнародній мові. Айтішники пишуть програми і коди, використовуючи професійну термінологію, в якій немає жодної української літери. Замовлення, здатні принести фінансову вигоду, також надходять від зарубіжних замовників. Тому англійська для it фахівців наприклад цей курс просто необхідна.

Незалежно від того, спілкування це або навчання, будь-яка діяльність, пов'язана з програмуванням повинна характеризуватися комфортом, свободою. Мотивації для вивчення цілком вистачає. Незалежно від того, часто або ще поки не дуже, працівник застосовує у своїй практиці іноземну лексику, заняття не завдадуть шкоди.


Самостійне вивчення англійської мови - реальність чи вигадка?

Вивчення на добровільних засадах здатне принести плоди. Але будь-який процес вимагає грамотного і системного підходу. Не можна просто взяти в руки словник і, стартуючи з невизначеного артикля, заучувати каталог напам'ять.

Вчителі, які організовують і проводять уроки, мають певну кваліфікаційну підготовку, знають, як скласти навчальний план правильно підготувати тест на визначення рівня англійськї мови та провести заняття максимально результативно. Використання допоміжних матеріалів, а також спеціалізованої літератури - це тільки фундамент, на якому вибудовується кожен урок.


Існує список книг і підручників, які можуть надати допомогу при повторенні пройденого або заповненні прогалин. У спокійному домашньому оточенні або на обідній перерві можна погортати посібник з граматики, технічна англійська самовчитель або пробігтися по нових термінів.

Корисно буде слухати подкасти, що цілком зручно і не відволікає від звичного буденного режиму. Рекомендується виконувати тести і вправи. Це сприяє закріпленню результату минулого заняття і готує до наступного.Джерела для вивчення англійської мовиСвіт інтернету пропонує користувачам джерело інформації:

  • Тематичні форуми (Сyberforum, Рrogrammersforum, Reddit, Stack Overflow, Codementor)
  • YouTube-канали (Hak5, Computerphile, Derek Banas, Google Developers)
  • Новинні портали (Geeks for Geeks, Mashable, Business Insider, Tech)
  • Інформаційні платформи (Slashdot, Geeks for Geeks, I Programmer)

Все це - необмежений запас знань, який підкаже, як вивчити англійську для програмістів. Сприйняття мови на слух допомагає почути правильну вимову і навчиться розуміти справжній розмовний. У листуванні можна відточити навички читання і письма. Крім цього, можна налагодити спілкування з англомовними колегами і обмінюватися думками.


Для вивчення у вільному режимі існує безліч способів. Але все ж, основна думка така: без професійної, сторонньої підготовки домогтися реальних результатів неможливо. Педагоги вибудовують цілу конструкцію з тим, починаючи з легких, закінчуючи - найбільш складними. Це сприяє кращому засвоєнню матеріалу, а також дозволяє поступово вбирати величезний обсяг інформації.


П'ять порад айтішників для підвищення рівня знань

Для представників it, раціональним рішенням стане відвідування спеціалізованих курсів. Технічна англійська мова для програмістів починається далеко не з освоєння важкою термінології і розбору сленгових виразів. Перш ніж перейти до цієї сходинці, рекомендується почати з традиційного ознайомлення з базовими правилами, як то вивчити таблицю неправильних дієслів.

Складність полягає в граматиці і умінні сприймати мову на слух, спокійно говорити, формуючи грамотні пропозиції. Кожен, хто пов'язаний зі світом інформаційних технологій, вже знає певний запас слів. Це допомагає швидко зорієнтуватися в складних текстах. Логічне мислення, в свою чергу, стане вірним помічником при розборі граматичних конструкцій.


Прислухаючись до порад і рекомендацій, можна суттєво скоротити часові витрати, а також мінімізувати зусилля, без шкоди для результату:

  • Курс найефективніше проходити в невеликих групах (максимум 5 чоловік)
  • Пропорційний розвиток кожного навику - навчиться говорити, ще не означає, вміти слухати / чути, писати і читати. Вивчення повинно базуватися на балансі. Не варто очікувати, що систематична робота над однією, викличе рефлекторне підтягування знань з іншої області
  • Життєво необхідна граматика - один з найбільш заплутаних розділів, більше нагадує математику. Схеми, таблиці, конструкції, правила. Все це потрібно вивчити, а головне зрозуміти. Тільки так мова стане красивою, лаконічною і при цьому гранично зрозумілою
  • Тренування фільмами - відмінний спосіб підтягнути розмовні навички, і навчиться сприймати побіжний, жива розмова на слух. Перегляд кіно в оригіналі без субтитрів змусить свідомість попрацювати на межі можливостейЧитання - корисна звичка.
  • Гортаючи соціальні мережі, багато чому не навчишся. Перемикаємо увагу на новинні інформаційні ресурси. Багато не зрозумілих слів, спровокують відкриття словника. Починаючи навіть з найкоротших текстів можна значно збільшити лексикон

Головне, не переставати говорити - горезвісний мовний бар'єр, через який зводяться мости і стіни між людьми, можна легко порушити, просто почавши все-таки говорити. Після другої, максимум третьої спроби, починає наступати взаєморозуміння. Займатися цим можна, де завгодно - на курсах, в робочій обстановці, в спеціальних клубах за інтересами.