Кримінальний процес – це встановлена законом кримінально-процесуальна діяльність щодо порушення, розслідування, розгляду, а також вирішення кримінальних справ. Тобто – це встановлена кримінально-процесуальним законом і заснована на конституційних принципах система відносин, які складаються між відповідальними за ведення кримінальних справ державними органами, громадянами та іншими суб’єктами, у зв’язку з виконанням завдань кримінального провадження. В питаннях кримінального провадження варто покладатися на досвідченого захисника.

Право на захист надається людям, які звинувачуються чи підозрюються у вчиненні злочину. Правоохоронні органи й державні обвинувачі мають у своєму розпорядженні значні ресурси для того, щоб добути докази вини. Без надання правових гарантій обвинувачуваному, баланс сил в системі правосуддя порушиться й виникає перекіс на користь звинувачення.

Справедливе ставлення до обвинувачуваного у кримінальних справах часто залежить від уміння їх адвоката захистити свого клієнта, ґрунтуючись на законних принципах права. Адвокати захисту знають, як використовувати конституційні й процесуальні гарантії своїх клієнтів. Наприклад, всі кримінальні справи засновані на доказах, зібраних поліцією. Це може включати фізичні елементи доказів, показання свідків, зізнання, висновки експертів на наявність наркотиків, алкоголю і так далі.

Роль адвоката в кримінальному провадженні

Однією з найважливіших форм надання адвокатом юридичної допомоги є його участь кримінальному процесі, іншими словами – у кримінальній справі. Адвокат може виступати як на боці потерпілого, так і захищати права й інтереси обвинувачуваного.

Кримінальний процес включає в себе багато стадій. Це і слідство, це й суди першої інстанції, апеляційної, касаційної інстанції; це і судовий розгляд в рамках виконання вироку й реабілітації. На кожній з цих стадій адвокат, на відміну від юристів, які не мають подібного статусу, має право брати участь в процесі.

З моменту допуску до участі в кримінальній справі захисник має право:

1.Мати з підозрюваним, обвинувачуваним побачення (наодинці й конфіденційно без обмеження їх числа й тривалості).

2.Збирати й представляти докази, необхідні для надання юридичної допомоги (шляхом отримання предметів, документів та інших свідчень).

1.3.Залучати спеціалістів зі спеціальними знаннями.

3.Бути присутнім на пред’явленні обвинувачення.

4.Брати участь в допиті підозрюваного, обвинувачуваного, а також інших слідчих діях, які проводяться за участю підозрюваної, обвинувачуваної особи.

5.Ознайомитися з протоколом затримання, постановою про затвердження міри запобіжного заходу, протоколами слідчих дій та іншими документами.

6.Знайомитися по закінченню попереднього розслідування зі всіма матеріалами кримінальної справи, виписувати з кримінальної справи будь-які свідчення в будь-якому об’ємі, знімати з них копії.

7.Брати участь в судовому розгляді кримінальної справи першої, другої інстанції, а також в розгляді питань, пов’язаних з виконанням вироку.

8.Приносити скарги на дії (бездіяльність) і рішення слідчого, прокурора, суду й брат участь в їх розгляді судом.

Для чого наймати професійного адвоката?

Причин, щоб найняти адвоката для свого захисту в кримінальній справі, багато. Адвокат діє тільки у ваших інтересах, погоджує всі кроки й методи захисту, визначає найбільш прийнятні варіанти позиції захисту.

Якщо ви чи хтось з ваших близьких був арештований, то вам необхідно звернутися до адвоката, щоб постояти за свої права, боротися проти незаконного звинувачення й отримати найкращий результат.

Джерело: Golub & Partners