Хороші розумові здібності, активність, відмінний настрій залежать від стану організму в цілому, а також від особливостей роботи клітин головного мозку, своєрідного комп'ютера, який контролює діяльність всього тіла. Що робити, щоб довше зберегти мозок в робочому стані? Чи достатньо правильно харчуватися і займатися розумовою діяльністю? Що дозволить відчувати себе відмінно і в молодості, і в старості?
На сайті mildronat.ua ви знайдете ефективні поради щодо підвищення розумової працездатності, які допоможуть вам повернути упевненість у собі!
1. Очищення судин
Відомо, що величезної шкоди мозку наносять порушення кровопостачання при закупорці судин атеросклеротичними бляшками, які з'являються практично у всіх людей, які переступили тридцятирічний рубіж. Яким чином можна очистити судини? Перш за все, фахівці рекомендують вживати якомога більше рідини, близько 2 літрів в день. Але людям похилого віку слід дотримуватися обережності. При проблемах з нирками кількість споживаної рідини слід узгодити з лікарем.
Важливими є й фізичні вправи. Доглядальниці, які здійснюють догляд за лежачими людьми похилого хворими, знають, що вправи повинні бути регулярними, так як нерухомість призводить не тільки до тілесних захворювань, але і до погіршення пам'яті та інших психічних процесів. Перераховані способи знижують ризик атеросклерозу і інших захворювань.
2. Кисень для мозку
Всі знають, що для нормальної роботи мозку необхідний кисень. Яким же чином його можна добути?
Дихальні вправи, як правило, виконувати зовсім не складно, при цьому вони надають чудове вплив на мозкову діяльність. Тренування затримки дихання на вдиху дозволяє альвеолам в легенях максимально повно розкриватися, кров збагачується киснем перед надходженням в мозок.
Ще одна вправа - це ритмічне дихання на рахунок. Воно дозволяє взяти під контроль емоції, постачає кров киснем, стимулює розумову діяльність.
3. Харчування
Правильне харчування - це джерело амінокислот, які не синтезуються організмом і повинні поставлятися ззовні, з продуктами харчування. Так, амінокислота фенілаланін відповідає за швидкість реакції і швидкість думки. Вона надходить в організм з м'ясом, рибою і молочними продуктами.
Триптофан необхідний літнім людям, так як може запобігти процеси старіння. Щоб отримати його, потрібно їсти фініки, горіхи, сир, банани. Лейцин зміцнює пам'ять і міститься, в основному, в молочних продуктах.