Зайва вага стала справжньою проблемою сучасних жінок. У прагненні відповідати загальновизнаним канонам краси, які ґрунтуються на стрункості фігури, дами різного віку користуються різноманітними методами і хитрощами, часом навіть радикальними. Суворі дієти, виснажливі тренування, новомодні таблетки, навіть хірургічні операції - все це якщо й дає ефект у схудненні, то нетривалий.
Низькокалорійна дієта може стати справжнім порятунком для жінок з розміром одягу XXXL. Харчуючись по її принципам, людина не голодує, оскільки весь добовий раціон ділиться на 5 частин. Навіть обсяг їжі може істотно не знизитися. Проте зміниться кількість калорій – їх стане менше настільки, що відсутню енергію організм буде набирати з власних ресурсів. При такому способі харчування доведеться рахувати калорійність супів, других страв, десертів.
Основи низькокалорійної дієти
- Основу раціону складають продукти з малою калорійністю. Це досягається за рахунок зниження жирів і простих вуглеводів.
- У дієті переважають фрукти, овочі, білки.
- Цукор, кондитерські вироби знаходяться під забороною.
- Харчуватися слід не менше 5 разів на день.
- З раціону повністю виключається алкоголь.
- Технології приготування: допускається відварювання продуктів, запікання в духовій шафі, тушкування.
- Загальна калорійність споживаної їжі не повинна перевищувати 1500 кКал на добу.
Низькокалорійна дієта сприяє повільному і плавному зниженню ваги. В середньому, за тиждень буде спалюватися близько 1 кг жиру, що в місяць складе 4-5 кг. Включення в програму схуднення збільшення фізичної активності змусить зайву вагу зникати ще швидше.
Переваги низькокалорійної дієти
- Всі продукти, які використовуються в раціоні з низькою калорійністю, доступні і недорогі.
- Схуднення при дієті відбувається повільно, що корисно для здоров'я.
- Якщо не відступати від принципів дієти і дотримуватися всіх рекомендацій по її проведенню скрупульозно, то ефект у вигляді зниження ваги не змусить себе чекати.
- Тривала низькокалорійна дієта може поліпшити стан організму. Лікарі її часто призначають при цукровому діабеті, підвищеному кров'яному тиску, холестерині.
- Ця дієта не відноситься до категорії моно-дієт, при яких ухил робиться на користь певних продуктів з обов'язковою відмовою від інших. Харчування буде збалансованим, не позбавленим вітамінів, корисних речовин.
- Мала кількість протипоказань - дієта не робить негативного впливу на організм. Вагітним жінкам і матерям, що годують груддю, все ж варто відмовитися від дієти, щоб не нашкодити дитині.
Недоліки дієти з низьким вмістом калорій
При всіх своїх перевагах низькокалорійна дієта має кілька недоліків.
- Сидячи на такій дієті, необхідно підраховувати точну кількість калорій, щоб не знизити її ефективність.
- Після завершення дієти можна швидко набрати зайву вагу.
- Перед введенням в раціон продуктів з низьким вмістом калорій найкраще проконсультуватися з лікарем.
- Мала кількість калорій, що поступають в організм, означає, що корисних речовин (вітамінів, мікроелементів) також буде мало.
Низькокалорійна дієта - чудовий варіант для людей середнього та старшого віку. Калорійність харчування для них повинна неухильно знижуватися з кожним роком. Також дієта буде цікава молодим людям, які хочуть гарантовано схуднути. В результаті дієти відбувається повільний, але неухильний результат у схудненні. Дієта ідеальна для тих людей, хто страждає від численних хвороб і хоче харчуванням відкоригувати їх наслідки.