В умовах розвитку економіки, незважаючи на те, що в Україні вже є великі агентства нерухомості з усталеною репутацією і солідним досвідом роботи, з'являється багато нових невеликих агентств. І пересічному споживачеві часом буває складно вибрати, якому з них віддати перевагу.

Як вибрати надійного агента і не потрапити в руки некваліфікованого працівника або шахрая. Як знайти професіонала, якому можна довіритися і увійти в стосунки взаємовигідного співробітництва. Всі ці питання ми спробуємо розкрити нижче.

Етапи вибору агентства нерухомості

Основними кроками прийняття рішення про вибір агентства стають:

Визначення своїх потреб

Ви повинні чітко для себе вирішити: за які послуги я готовий платити, яке повинно бути їх якість і швидкість виконання. Наприклад, чи варто в пріоритеті швидкість продажу нерухомості, або термін завершення угоди можна обговорювати, але неприйнятно зниження ціни і порядок розрахунків (валюта платежу, розстрочка, часткова оплата тощо).

Збір інформації про агентства

Дізнайтеся у знайомих, близьких, зберіть інформацію з корпоративних сайтів, різних паблік, всіх можливих ресурсів, які є у вас в доступі про агентствах вашого міста, або міста, де проводиться операція. Чим більше відомостей про реальні угоди ви зберете, тим простіше буде зробити вибір.

Відвідування агентств

Перебуваючи фізично в офісі, ви можете зробити вірніші висновки про роботу співробітників, їх ввічливості, компетенціях за зовнішнім виглядом і поводження з іншими потенційними або вже існуючими клієнтами.

Також отримати розуміння про стан агентства «Вісон» https://vison.com.ua/ можна з розташування офісу, його благоустрою, престижності офісного центру та району, в якому він знаходиться.

Ухвалення рішення та підписання договору про співпрацю

З декількох об'єктів нерухомості можна підписувати договори з окремими агентствами, але не радимо йти, наприклад, із запитом продати або придбати квартиру https://vison.com.ua/kupiti/kvartiru, до кількох ріелторів, щоб штучно не створювати ситуацію конкуренції, коли жоден із агентів не буде зацікавлений в наданні якісних послуг, а поспішатиме з угодою, щоб обігнати іншого та отримати свою комісію.

При підписанні договору уважно враховуйте всі пункти про послуги агентства, умови їх надання, термін дії і т.д. Автоматична пролонгація договору - насторожує пункт, який може бути прописаний в договорі явно не на користь клієнта. Термін дії договору, а значить і виконання послуг замовником, слід чітко обмежити в часі. Якщо є можливість, перед підписанням проконсультуйтеся зі стороннім юристом, для уникнення конфліктних ситуацій і про комфортний вихід із співробітництва при необхідності.

Бувають ситуації, коли потрібно змінити співробітника на іншого в процесі реалізації угоди, і щоб не конфліктувати з ріелтором або його начальством, необхідно передбачити цей пункт у договорі на початку співпраці.