Людей, у яких є своя квартира, ситуація на ринку нерухомості цікавить мало. У них досить інших важливих турбот. Той, хто не має власного житла, постійно думає про те, як скоріше вирішити цю проблему. Такі люди змушені селитися в гуртожитках або перетворювати на гуртожиток квартири найближчих родичів, а то й взагалі знімати житло, сплачуючи, крім комунальних платежів, ще й чималу орендну плату. І мова йде не тільки про вимушених переселенців, а й про безліч молодих сімей, які збирають кошти і вичікують зручного часу для придбання власної жилплощі.

Такий час настав - стверджує більшість аналітиків, пов'язаних з українським ринком нерухомості. Подивіться самі на порталі ЛУН.ua, вартість житла в новобудовах у Львові ще не була настільки доступною, особливо якщо за старою доброю національною традицією перевести її в доларовий еквівалент. Напевно, саме тому експерти в один голос радять усім, хто збирався придбати квартиру в новобудові, зробити це саме в поточному році.

Що зробило ціни на житло доступнішими?

На вартість української нерухомості вплинула сукупність кількох потужних чинників, зібраних воєдино з якоїсь дивної випадковості, а може й закономірності. Якщо коротко, то це:

  • серйозний спад у вітчизняній економіці;
  • різка девальвація національної грошової одиниці;
  • значне скорочення доходів більшості громадян;
  • відсутність доступного довгострокового кредитування;
  • нестабільність політичної ситуації в країні;
  • підвищення цін на продукти харчування і комунальні послуги.

В таких умовах більшість громадян не мають достатніх коштів для придбання власного житла, ті ж, у кого ці гроші є, не поспішають інвестувати їх у вітчизняну нерухомість. У підсумку маємо скорочення попиту та зниження цін, як закономірність ринку.

Чи можуть квартири стати ще доступнішими?

Теоретично так, але практично малоймовірно. Сьогоднішнє зниження кількості продажів житла веде до скорочення обсягів нового будівництва. Компанії-забудовники побоюються вкладати величезні суми грошей на тривалий період часу, адже перспектива гарантованого отримання прибутку для них дуже туманна, а довіру до них з боку потенційних інвесторів підірвано цілою низкою афер і недобудов. Можна припустити, що до початку стабілізації української економіки ціни на квартири будуть повільно сповзати вниз, але тільки до того моменту, поки пропозиція перевищуватиме попит, а потім так само плавно вартість буде підвищуватися. Коли це відбудеться? Аналітики стверджують, що ще до кінця поточного року.