Енергозалежні опалювальні котли встановлюють в будинках, квартирах, офісах, інших будівлях. Пристрої працюють від енергомережі, а тому чутливі до якості харчування. Різкі перепади напруги в мережі можуть стати причиною виходу з ладу дорогого устаткування, що вже загрожує фінансовими втратами. Щоб виключити поломку, рекомендовано використовувати стабілізатор напруги для котла .
Актуальність використання
Переважна більшість сучасної техніки оснащено різними електронними компонентами. Всі вони чутливі до електроживлення. Навіть невеликі відхилення від 220В часто стають причиною смужки автоматики, збою налаштувань і виходу з ладу окремих лектроелементов. За статистикою, третина поломок пристроїв доводиться на кидки електричної енергії. Навіть невелике відхилення від норми - всього в 5-6% - може привести до поломок.
Для вирівнювання напруги використовується стабілізатор. Причому для мережі з котлом великий ємністю, двома циркуляційними насосами краще купувати два стабілізатора.
Види пристроїв
Асортимент дозволяє вибрати для газового котла різні види стабілізаторів. Кожна модель має унікальні характеристики, особливостями і перевагами. Вибирати техніку рекомендовано з урахуванням параметрів котла, його потужності. На вибір представлені стабілізатори:
- Релейні - принцип функціонування аналогічний роботі трансформатора. Розділена на кілька секцій котушка вольтодобавки підключається до електромережі. Установка дозволить знімати знижений, а також підвищена напруга. Встановлені модулі моніторять рівень напруги в мережі. Якщо показник змінюється, буде включено реле. Це надійний пристрій, що не вимагає постійного обслуговування. Користувачеві легко налаштувати техніку з номінальними показниками вхідного струму в межах 190-250В.
- Сервопривідні . Електромеханічні апарати з металевим, графітовим контактом як регулятора напруги.
- Тиристорні . Електронні пристрої з аналогічним релейного стабілізатора принципом роботи. Для перемикання використовуються спеціальні ключі-напівпровідники, створені на основі тиристорів, а також сімісторов.
- Інверторні . Це стабілізатори, в яких немає великого трансформатора. Змінна напруга проходить через фільтр, де і випрямляється.
Вибирають техніку за параметрами встановленого котла. У розрахунку беруть потужність обладнання.