Згідно до "Рекомендацій Державного нагляду охорони праці, щодо застосування порядку опрацювання і затвердження власником нормативних актів про охорону праці, що діють на підприємстві", "Положення про розробку інструкцій по охороні праці для працюючих", "Типового положення про навчання, інструктаж і перевірку знань працівників з питань охорони праці" кожен вантажник у віці від 18 років має дотримуватися загальних правил та норм проведення вантажно-розвантажувальних робіт на підприємстві. До роботи допускаються особи, які пройшли повне медичне обстеженні та фаховий інструктаж по охороні праці на новому робочому місці.
Перед початком робочого дня, вантажник має пройти інструктаж, який повторюється кожні 6 місяців. Результати інструктажу фіксуються в "Журнал реєстрації інструктажів з питань охорони праці". Власник підприємства має застрахувати вантажника та у випадку виробничих травм з вини Власника відшкодувати завдані збитки. За не виконання інструкцій з правил проведення вантажно-розвантажувальних робіт, вантажник несе матеріальну, адміністративну, дисциплінарну та кримінальну відповідальність.
Кожен вантажник, який взаємодіє з вантажопідйомними механізмами, повинен пройти спеціалізований курс навчання, здати іспити та отримати посвідчення. В свою чергу, всі площадки для проведення вантажно-розвантажувальних робіт повинні бути вірно спланованими та мати уклін не більше 5°. Для комфортної та безпечної роботи вантажника кожну площадку слід посипати піском в зимовий період.
Загальні правила внутрішнього розпорядку для вантажників
Згідно правил і норм чинного Законодавства, кожному вантажнику видається спецвзуття та спецодяг. Вантажник має право проходити по території тільки в зазначених для роботи місцях.
Під час робочої зміни вантажникам не дозволяється:
- Бути в нетверезому стані;
- Стояти під вантажем;
- Їздити на підніжках автотранспортних засобів;
- Проводити розвантажувальні роботи у повній темряві;
- Переміщати балони без носилок та візків;
- Працювати без спецодягу та спецвзуття;
- Допускати на робоче місце сторонніх осіб;
- Не прибирати власне робоче місце.
Для переміщення вантажів від 50 до 500 кг кожен вантажник має право використовувати візки та будь-яке просте механізоване обладнання. Максимальна норма самостійного підйому для чоловіків складає 50 кг. У випадку, якщо вантаж становить більше 50 кг., слід використовувати допоміжне автоматичне обладнання. До такого обладнання відноситься будь-які підйомні механізми, лебідки, блоки або тачки. Всі прилади, які мають використовуватися вантажником мають бути задіяні тільки за призначенням.
На кожному підприємстві має знаходитися особа, яка може проконсультувати робітника з технік та правил особистої безпеки. Відповідальність за дотримання фактичних Правил мають нести особи, які зазначені у ст.6, 7 та 8 чинного Законодавства України.
Послуги вантажників