Сучасний ринок може запропонувати доволі широкий асортимент різноманітних матеріалів для облаштування підлоги. Завдяки представленому різноманіттю, значно розширюються дизайнерські варіанти оформлення інтер’єрів, а також фінансові можливості для замовника. У цій статті мова піде про види покриттів для підлоги.
Різновиди покриттів
Загалом усі покриття для підлоги можна поділити на дві категорії.
-
Натуральні.
-
Синтетичні.
З розвитком технологій виробництва в майбутньому можлива поява і третього виду покриття ― комбінованого, що являтиме собою злиття попередніх двох. Кожен із цих видів варто розглянути більш детально.
Натуральні
Натуральна підлога це перш за все дерево. Паркетна дошка це вишукане і водночас дороге задоволення. Окрім списку численних переваг, деревина має такі недоліки, як високу вартість та відносно складне обслуговування. Також дерево має певні вимоги до зовнішніх умов: воно не терпить вологу, пряму дію ультрафіолету, різкі перепади температур, тощо. До того ж, для збереження зовнішнього вигляду паркет потребує спеціального догляду, що забезпечується за допомогою використання різних хімічних засобів.
Другий, більш поширений різновид покриття для підлоги, це натуральний лінолеум. При його виробництві використовується багато натуральних компонентів, тому він і має право відноситися до цього виду. Це покриття більш утилітарне, ніж паркет, має високі експлуатаційні якості та є відносно невибагливим до умов використання. Зовнішній вигляд лінолеуму може імітувати будь-яку поверхню та мати різне забарвлення. До того ж, це покриття легко монтується без використання спеціальних інструментів.
Варто виокремити ще один вид натуральної підлоги ― природний камінь. Щоправда, це більш відноситься до екзотичних забаганок, ніж до звичайного варіанту облаштування приміщень.
Синтетичні
Перше, що можна віднести до цього виду, це ламінат або імітацію дерева. Такі варіанти значно дешевші за натуральну деревину, але дуже вибагливі до умов використання та монтажу.
Також до цієї категорії відноситься звичайний або синтетичний лінолеум у рулонах або у вигляді плитки. Він теплий, зручний у використанні, а, на відміну від керамічної плитки, його неможливо розбити. Сучасні технології дозволяють виготовляти доволі безпечний для здоров’я людини продукт, а доступна ціна зробили його найбільш поширеним з поміж усіх покриттів.
У разі необхідності або бажання створити теплу та затишну оселю, то краще все ж таки купити килимове покриття, адже ніщо не може зрівнятися з м’яким килимом. Це тепло- та звукоізоляція, а також приємні відчуття під час ходьби. На килимі можуть бавитися діти, адже на нього можна просто лягти та не боятися захворіти. Сучасні матеріали не мнуться, мають стійкий колір, що не вигорає та дуже легко чистяться. Крім того, у подібних покриттях не заводяться шкідники, а найголовніше те, що м’яке покриття не потребує обов’язкового монтажу, його можна просто постелити на підлогу.