Хай-тек – це особливий стиль в дизайні інтер’єрів, який користується величезною популярністю. У перекладі з англійської мови назва стилю означає «високі технології». В ній і закладена головна концепція: ультрасучасність і повна технологічність інтер’єру.
Хай-тек – це і сучасний дизайн квартири, і прекрасний варіант для магазину, і цікаве рішення для офісу. Він був сформований ще в минулому столітті, але до цього часу не втратив актуальності. Головне гасло такого напрямку – абсолютна функціональність кожного предмету.
У чому ж головні особливості такого напрямку? Які характерні риси він має? Та з якими стилями компонується?
Особливості стилю
Хай-тек раніше використовували виключно для проектів промислових будівель, які вимагали чіткості, лаконізму та строгості. З архітектури стиль перекочував в інтер’єрний дизайн та успішно там розвивався. Проте він зберіг деяку урбаністичність, скупість на деталі, лаконізм.
Такий напрям сміливо демонструє різноманіття сучасних технологій. Його часто поєднують з елементами інших напрямків, щоб зробити приміщення більш «живими» та затишними. Проте головні ознаки стилю зберігаються без будь-яких змін – це чистота, мінімум кордонів, гра з поверхнями, фактурами та світлом.
Характерні риси хай-теку в дизайні інтер'єрів
Як і будь-яка стилістична течія, хай-тек має свої впізнавані характерні риси. Головні серед них такі:
- чітка геометрія у всьому: обробці стін, аксесуарах, меблях тощо;
- використання прямих та плавних ліній;
- перевага простих форм над складними;
- головні матеріали: метал, скло, пластик, натуральне та штучне дерево, рідше – кераміка;
- строгі та прості конструкції;
- використання металевих конструкцій – труб, сходинок, тощо;
- ідеально гладкі однотонні стіни, часто глянцеві та блискучі;
- головні відтінки: сніжно-білий, сріблястий та всі металеві, беж, блакитний, різні відтінки сірого, колір піску;
- прості гладенькі текстури, замість шпалер – фарба, замість об’ємної штукатурки – гладка;
- використання різних видів освітлення, які б створювали ефект розширення простору, легкості, наповненості світлом;
- декор: лаконічний, мінімалістичний, часто використовуються абстрактні картини;
- меблі: функціональні, сучасні, мають прості форми, однотонну оббивку та сучасні матеріали.
Дуже часто відтінок меблів можуть підбирати під колір стін. Меблі у стилі хай-тек – це вироби зі скляними або глянцевими поверхнями, великою кількість вбудованих ніш, трубчастими металевими деталями. Також активно використовуються скляні меблі з підсвіткою.
Хай-тек має дуже скупий та стриманий декор. Роль прикрас можуть виконувати світильники у вигляді авангардних чи футуристичних скульптур. Хромовані деталі будуть лише плюсом. У деяких випадках комбінується світло різних кольорів.
Поєднання хай-теку та інших стилів
Хай-тек часто поєднують з іншими стилями для досягнення кращого результату. Так, з лофту сюди перекочували голі бетонні стіни. Вони можуть бути дійсно з відкритого бетону, або ж оброблені спеціальною мінеральною штукатуркою під бетон. Активно використовується й відкрита цегляна кладка або її імітація.
Ще один варіант прекрасного поєднання рис різних напрямків – це елементи еко-дизайну. В ультрасучасних інтер’єрах з великою кількістю пластику з’являються кімнатні дерева, міні-сади, скульптури на екологічну тематику.
Завдяки тому що стилістичний напрямок достатньо лаконічний, він гармонійно поєднується з іншими течіями. У такі інтер’єри легко вписати абсолютно різні речі.