Завдяки оригінальним технічним рішенням, параметри такого приладу можуть вважатися кращими в даному класі пристроїв. Такі джерела живлення з успіхом застосовуються для електропостачання різних електронних пристроїв і побутової техніки.
Принцип роботи
Джерело живлення, виконаний за схемою з подвійним перетворенням напруги, в корені відрізняється від традиційних джерел живлення. Якщо у звичайних джерел живлення основним елементом є автотрансформатор, то в ДБЖ подвійного перетворення він відсутній.
Змінна напруга мережі надходить на фільтр, де відбувається згладжування викидів і придушення високочастотних імпульсних перешкод. Після фільтра відбувається випрямлення напруги потужними діодами, при цьому частина його надходить на блок заряду акумуляторів. Постійна напруга надходить на вхід інвертора, де відбувається перетворення постійної напруги знову в змінну.
Блоки резервного живлення з подвійним перетворенням напруги можуть використовуватися на виробництві і в побуті. Хороші технічні характеристики дозволяють використовувати такі пристрої для харчування техніки, яка дуже критична до якості напруги. До них відносяться багато побутових приладів з електродвигуном, включаючи циркуляційні насоси системи теплопостачання та водопостачання.
ДБЖ з подвійним перетворенням напруги має ряд технічних параметрів, які визначаються конструкцією даного пристрою. Ці характеристики властиві всіма джерелами резервного живлення, але можуть помітно відрізнятися. Основні параметри ДБЖ:
- Потужність джерела;
- Ємність комплектної батареї;
- Можливість підключення зовнішніх акумуляторів;
- Час роботи в автономному режимі;
- Характеристики вихідної напруги;
- Час перемикання на резерв; Розкид напруги.
Переваги
До переваг такого джерела живлення можна віднести наступні:
- Відсутність часу переходу на резервне живлення;
- Практично ідеальна форма вихідної напруги;
- Можливість корекції частоти і напруги;
- Невеликі габарити.
Оскільки акумулятор постійно підключений до инвертору, перетворюючого постійний струм в перемінний, час перемикання на резервне живлення практично дорівнює нулю. Це важливо для харчування деяких електронних пристроїв. Наприклад, комп'ютер навіть в процесі невеликої затримки при переході на акумулятор може піти в перезавантаження, що може стати причиною втрати даних.
Вихідна напруга в ДБЖ подвійного перетворення має ідеальну синусоїдальну форму, що дуже важливо для харчування асинхронних електродвигунів і деякої побутової техніки. Схемні технічні рішення, що застосовуються в такому джерелі живлення, дозволяють коригувати напруга і частоту на виході.
Недоліки
- Низький коефіцієнт корисної дії;
- Шум при експлуатації;
- Підвищений тепловиділення;
- Висока вартість.
Якщо Вам підходить ДБЖ он-лайн типу, тоді заходіть на сайт https://prel.prom.ua/g2266601-dbzh-podvijnim-peretvorennyam
На відміну від інших джерел живлення, on-line ДБЖ має низький ККД, який знаходиться в інтервалі 82-94%. З підвищеною тепловіддачею на потужних транзисторах пов'язаний невеликий шум при роботі пристрою, його видає вентилятор системи охолодження. Завдяки вентиляції здійснюється хороший відтік тепла від електронних компонентів, що продовжує їх термін служби. Якісний ДБЖ обладнаний двома вентиляторами, один з яких працює безпосередньо на радіатори транзисторів.
Зазвичай, ДБЖ подвійного перетворення, виготовлений із застосуванням якісних деталей, може прослужити не менше 10 років без заміни комплектуючих. Звичайно, вартість такого пристрою вище, ніж вартість ДБЖ, що працюють на інших принципах і технічних рішеннях, але це окупається тривалим терміном роботи і високою якістю одержуваного напруги.
Інформація надана ресурсом https://prel.prom.ua