НА «КРАСНІЙ» ПЛОЩІ ВІННИЧЧИНИ ЗАЛИШИВ СВІЙ СЛІД ІМПЕРАТОРА ОЛЕКСАНДРА III

Колоритне містечко Могилів-Подільський Вінницької області розташоване у 154 кілометрах від Вінниці і в 154 метрів від Молдови. У жителів Вінниці, які приїздять у Могилів-Подільський перший раз, з'являються сумніви, що це місто на території Вінницької області, про це пише сайт vlasno.info.

Рельєф місцевості гірський, як у Карпатах. Влітку тут душно і спекотно, як в Одесі, але замість моря тут широка ріка Дністер. Сам факт, що на іншій стороні річки вже інша держава, теж додає колорит цієї місцевості.

– Мене перший раз Могилів-Подільський здивував своїми горами, тим що Молдова на іншому березі, а ще своїми жахливими дорогами. Пляжі тут з гальки і річка з сильною течією. Гарне місце для відпочинку. Саме місто брудне і бідне, – каже вінничанин Мирослав.

А ще у Могилів-Подільському є «Красна» площа, на якій стоїть ​​Миколаївська церква.

Кам'яний собор Святого Миколая Чудотворця побудований у 1754 році на кошти болгарської, сербської та молдавської громади міста. Храм виконаний у візантійському стилі. У радянські часи в храмі розташовув краєзнавчий музей.

Миколаївський храм – це одна з небагатьох культових споруд в Україні, що зберегли первозданне внутрішнє та зовнішнє оформлення. Ні світові війни, ні радянська влада не залишили свій відбиток на архітектурі будівлі. Сьогодні тисячі туристів з усієї України приїжджають в Миколаївський собор, щоб помолитися образу Святого Миколая. За віруваннями, ікона чудотворна і може відвести недуги та горе. Миколаївська церква зберігає в собі ще один скарб - срібну дарохранительницю. Цей предмет був пожертвуваний храму Олександром III в пам'ять про царевича Миколу Олександровича. Сьогодні дарохранительницю можуть побачити всі відвідувачі собору. Храм діючий.

Дістатися до Могилів-Подільського можна з Вінниці з західного автовокзалу або електричкою з пересадкою в Жмеринці.