Альтернативні генштаби небезпечні в умовах гібридної війни, вважає Вадим Карасьов.
Створення альтернативного Генштабу добровольчими батальйонами може бути вигідно тим, хто "мітить" у президенти замість Петра Порошенка чи хотів би "перехопити" владу в країні. Таку думку в коментарі Корреспондент.net висловив політолог Вадим Карасьов.
"У будь-якому випадку, грати в альтернативні генштаби в умовах гібридної війни це дуже небезпечно. У країні має бути один Генштаб. Є влада, є опозиція. Якщо хочуть, нехай ідуть в опозицію і висувають ідеї, як вийти із сьогоднішньої кризи. Але створювати альтернативні структури - це розколювання монополії держави на "легітимне насильство", - зазначив політолог.
На його думку, після створення таких структур в країні встановиться можливість легітимно діяти збройним структурам, "буде тепер дуополія або олігополія". "Тоді вже й держави як такої не буде. Це дуже погана ідея", - резюмував Карасьов.
"Мета створення штабу - захист національних інтересів. Це не військовий переворот. Ми будемо працювати паралельно з Генштабом України, координувати дії добровольчих батальйонів і станемо для президента України, якого цінуємо як хорошого дипломата, альтернативним джерелом інформації", - заявив під час підписання меморандуму народний депутат, командир батальйону "Донбас" Семен Семенченко.