Порошенко вважає, що про федералізацію має вирішувати вся Україна

«Нехай весь світ почує потужний голос України - Україна буде боротися, і Україна обов’язково переможе», - заявив Президент Петро Порошенко, звертаючись до представників української діаспори, які зібрались на центральній площі Мюнхена.

«Весь світ підтримує Український народ та Українську державу в її боротьбі з агресором за територіальну цілісність та за нашу незалежність», - наголосив глава держави.

Петро Порошенко підкреслив, що українці – мирний народ. 

«Ми не хочемо війни. Ми просто хочемо, щоб іноземні війська покинули нашу територію, український кордон був закритий для загарбників і найманців. Ми хочемо, щоб були звільнені всі заручники, включно з Надією Савченко, яка сьогодні 57-й день голодує, вимагаючи волі для себе і України», - сказав Петро Порошенко.  

Після цих слів всі, хто зібрався на площі, скандували: «Савченко – волю!».
Нагадавши про річницю подій на Майдані, Глава держави заявив: «Ми все зробимо, щоб не зрадити пам’ять Героїв Небесної Сотні».

Вчора, 7 лютого а площі Карлсплатц у Мюнхені зібралися представники української діаспори та громадяни, які прийшли засвідчити свою підтримку України. Багато хто прийшов з дітьми. Наприкінці зустрічі всі разом з президентом заспівали Гімн України.

Президент України Петро Порошенко вважає, що питання про федералізацію та автономії окремих регіонів України повинен вирішувати всеукраїнський референдум. Він підкреслив, що кулуарне надання автономії Донбасу в обхід волі всіх українців – неможливе.

Про це Глава України заявив у Мюнхені, де він перебуває з нагоди участі в Мюнхенській конференції безпеки.
Порошенко вкотре підкреслив, що вирішувати конфлікт на Донбасі потрібно на основі мінських домовленостей. Крім того, питання про можливу зміну державної структури може бути вирішене лише на всеукраїнському референдумі.
Президент України наголосив, що не можна гратися з Конституцією. Адже є чітка процедура. За його словами, рішення українського народу, а не рішення парламенту чи уряду.

«Я готовий будь-яке питання сьогодні поставити на референдум. Я готовий поставити на референдум питання федералізації. Я готовий поставити на референдум питання державної мови. І я знаю результати», – запевнив український лідер. 

Зокрема, Глава держави зауважив, що питання федералізації чи автономії на Донбасі повинен вирішувати український народ. 

Створення автономії на Донбасі, як вважає екс-голова Донецької ОДА Сергій Тарута, є нереальним та призведе до розширення конфлікту.

Крім того, деякі експерти вважають, що Захід пропонує Путіну федералізацію України в обмін на мир.
Президент України Петро Порошенко під час Мюнхенської конференції також провів зустріч із Верховним представником Європейського Союзу із зовнішньої політики та політики безпеки Федерикою Могеріні.

Про це повідомили у прес-службі Адміністрації Президента України.

Глава України під час розмови з Могеріні наголосив, що успіх мирних переговорів та вирішення ситуації на Донбасі багато в чому залежить від підтримки та забезпечення єдиної позиції Європейського Союзу. Успіх мирних переговорів великою мірою залежить від консолідованої європейської та трансатлантичної позиції, підкреслив він.

Федеріка Могеріні, своєю чергою, підкреслила необхідність пошуку дипломатичного шляху розв’язання кризи на Донбасі. Крім того, Верховний представник ЄС із зовнішньої політики ще раз засвідчила підтримку Європейським союзом мирних  ініціатив Президента України, Президента Франції Франсуа Олланда та Канцлера Німеччини Ангели Меркель.

Зазначається, що співрозмовники скоординували подальші кроки напередодні Ради ЄС із закордонних справ, де можуть бути прийняті рішення стосовно ситуації на Донбасі.

Тим часом, президент Франції Франсуа Олланд розкрив деталі таємного «мирного плану» Меркель, який передбачав створення демілітаризованої зони від 50 до 70 кілометрів та надання «широкої» автономії Донбасу.
Про це він заявив в ефірі телеканалу France 2.

«Ці люди воювали. Складно буде змусити їх вести звичайне життя», - зазначив він.

Олланд закликав надати «вельми широку» автономію для східних регіонів України.

«Думаю, це один з останніх шансів. Думаю, якщо ми не досягнемо прогресу у знаходженні тривалого мирного врегулювання, всі прекрасно знають, що буде» - сказав він.

Новини компаній
16:00, Вчора