Сьогоднішня ситуація в країні змушує медиків повернутися обличчям до особливостей надання медичної допомоги в військово-польових умовах, тож університетом було започатковано цілий ряд заходів для того, щоб звернути увагу студентів до цього питання та надати їм практичні навички.
Вінницьких студентів медиків почали навчати як надавати першу допомогу у військово-польових умовах
За словами асистента кафедри внутрішньої медицини Світлани Бондарчук, вирішили, що ніхто краще не зможе подати такий матеріал, як люди які вже спробували працювати у військово-польових умовах та відчули на собі потреби та проблеми лікарів і фельдшерів, які опинилися на передовій.
Старший інспектор-лікар сектору медичного забезпечення УМВС Сергій Тлока двічі побував на Сході країни в складі зведеного загону вінницької міліції, тож знає всі особливості роботи медика в умовах війни і готовий ділитися своїми знаннями зі студентами.
- В цивільних умовах можна зробити значно більше, ніж у польових і кожен медик, який відправляється на передову повинен розуміти, що його там очікує. Недостатня кількість знеболюючих, перев’язувальних препаратів ставить медика у жорсткі рамки – необхідно впоратись з больовим шоком, зупинити кровотечу або надати невідкладну допомогу, яка дасть можливість доставити бійця до шпиталю та врятувати його життя.