Про енергозбереження в Україні говориться давно і багато, але прості й зрозумілі покрокові інструкції: що саме робити українцю, який хоче почати будувати енергетичну незалежність України власними руками прямо зараз, знайти нелегко. Тож ми пропонуємо Вам прості інструкції, за допомогою яких, кожен, незалежно від доходів, може зберегти тепло у своїй оселі.
6 порад для вінничан як утеплити свою оселю та зекономити
Експерти соціального проекту СвоєТЕПЛО.укр від StarLightMedia пропонують 6 способів утеплити оселю, зекономити тепло та гроші. Від банальних, як от ущільнення вікон, до більш вартісних – встановлення терморегуляторів на батареях.
ВІДКРИТІ РАДІАТОРИ
Економія – 5%. Вартість – 0 грн. Час – 15 хвилин.
Це – проста дія. Не потрібно ніяких витрат. Суть у тому, що коли батареї закриті чимось, у тому числі з декоративною метою, вони віддають значно менше тепла у приміщення. Відкриття радіаторів дає змогу підвищити температуру у приміщенні на 1-3 градуси.
Як це зробити:
Нюанси
Потрібно розуміти, що відкритий радіатор не заощаджує тепло напряму: він виділяє тепла більше, ніж закритий і відповідно приміщення прогрівається краще і швидше.
УЩІЛЬНЕННЯ ВІКОН
Економія – до 15%. Вартість – 100-500 грн. Час – 1 день.
Найпростіше і найнеобхідніше, якщо ви або ваші родичі – щасливі володарі старих рам. Та що тут говорити, всі розуміють, що коли з вікна дує, треба ущільнити вікна. Але перед тим як почати заклеювати, подумайте над тим, щоб поставити нові вікна – до 25% тепла можна утримати в будинку, замінивши старі вікна з рамами, що розсохлися, на енергозберігаючі.
Складові
Як зробити:
Нюанси:
ТЕПЛОВИЙ ЕКРАН ЗА РАДІАТОРАМИ
Економія – 1-2%. Вартість – 50 грн на батарею. Час – 1 день.
Це – проста технологія, яка підвищить температуру у домі на 1-2 градуси. Батареї стоять під вікнами, тобто обігрівають цеглу або бетон зовнішньої стіни. А мають обігрівати внутрішнє приміщення. Для цього між батареями і стінами потрібно поставити спеціальний тепловідбивний матеріал: фольгу, яка буде прикріплена до теплоізолятора.
Складові:
Як зробити:
Нюанси:
УТЕПЛЕННЯ ПІД’ЇЗДІВ
Економія – 7-9%. Вартість – від 120 за м.кв до 1000 грн. Час – 1 день.
Теплий під’їзд є важливою складовою тепла у квартирах. Є декілька способів подбати про теплий під`їзд і сходові клітки: ущільнити вікна під’їзду; утеплити вхідні двері; загерметизувати шви на зовнішніх стінах під`їзду. Головне – довести температуру на сходах до нормативу: 16 градусів.
Складові:
Як зробити:
Нюанси:
ЗАМІНА РАДІАТОРІВ
Економія – 10%. Вартість – від 600 грн на радіатор з врахуванням монтажних робіт. Час – 1 місяць.
Радянські чавунні батареї набагато менш енергоефективні, ніж сучасні радіатори. Якщо у вас все ще стоять такі, прийшов час їх замінити.
Складові:
Як зробити:
Нюанси:
УСТАНОВКА ТЕРМОРЕГУЛЯТОРІВ НА БАТАРЕЇ
Економія – 10-25%. Вартість – 1000 грн на 1 батарею. Час – 1 тиждень.
Індивідуальний лічильник тепла у квартирі/будинку найкраще йде у парі із терморегуляторами на батареях. Це дозволяє дійсно платити тільки за те, що споживаєш і економити на власний розсуд (хоч загартовуйтесь при 16 градусах тепла). Регулювати температуру у приміщенні, де встановлені терморегулятори, можна не відкриттям вікон, а подачею тепла до батареї.
Складові:
Як зробити:
Нюанси: