У той час коли добровольці воюють на «Нивах», у Вінниці розпродають БРДМи і БТРи

На одному із автомобільних сайтів Вінниці запропонований широкий асортимент військових машин. Продавці переконують, що проблем із законом у покупців не буде.

Оголошення про продаж військових машин опубліковано на автомобільному сайті: продавець з Вінниці стверджує, що "можна вибрати". Мовляв, є асортимент.

Про це пише Депо, цитуючи розмову з цим торговцем.

"- Скільки вам треба і для чого? - Відразу приступив до справи людина на тому кінці дроту. - Якщо для риболовлі та полювання - ціна $13 тис за машину. Якщо для бойових дій, з вежею, але без спецобладнання (кулеметів, - Ред.), то $20 тис. Всі нові, в гарному стані ...

Звідки вони?

- Яка вам різниця звідки ?! Проблем із законом у вас не буде. Вони зареєстровані як транспортні засоби та трактори.

БТРи зможете дістати?

- Тільки "шестидесятки" (БТР-60, застаріла машина, з незручним лазами для десанту, розташованими на "даху" БТРа). З "семидесятки" і БТР-80 - зараз проблема. А одна "шестідесятка" буде наступного тижня, $30 тис. Було кілька, але недавно забрали".

Видання додає, що ціни на ті ж БРДМ-2 істотно піднялися. Продавець ще на початку серпня за "мисливську" версію машини просив $10 тис, а зараз - $13 тис.

Додамо, що в липні командир батальйону "Донбас", звернувся до українців з проханням допомогти дістати пікапи. На них українські добровольці планували встановлювати кулемети і міномети.

Видання поцікавилось у бійців із зони АТО, чому українські солдати-добровольці надають перевагу цивільним авто перед військовими машинами: від безвиході або дійсно сучасні пікапи мають якусь перевагу перед радянською бронетехнікою.

"Про що ви говорите? Звичайно, будь-яка нормальна людина віддасть перевагу йти в бій на БРДМ-2, а не на пікапі чи цивільному паркетнику, просто ніхто бронетехніку не видавав, викручувалися як могли, - розповів розвідник Нацгвардії Юрій, який воював в Слов'янську, а зараз знаходиться в Києві на ротації. - БРДМ-2 - старенька машина, але вона створена для військових дій на відміну від цивільних машин. Я знаю, що на фронті намагаються навісити броню навіть на "Ниви", але, знаєте, це від безвиході, щоб хоч якось захиститися. По-перше, маса кулемета, по-друге, маса броні, по-третє, маса солдат в бронежилетах із зброєю. Такі "переробки" з цивільних автомобілів не тільки не захищають, а й ламаються дуже швидко. Вони не призначені для ведення бойових дій, перевезення такої тяжкості. А на рахунок БРДМ-2, я вам так скажу: вони не тільки продаються під цивільними номерами, але і припадають пилом на складах Міноборони. А пацани в зоні АТО на "Нивах" воюють".