Вінницька Народна рада доручила депутатам брати владу на місцях

У неділю, 26 січня, в оточеній барикадами будівлі Вінницької ОДА пройшло зібрання утвореної днем раніше Народної ради за участю депутатів усіх рівнів. У сесійній залі зібралося понад 60 представників районних рад, майже стільки ж – міських, селищних та сільських, 26 обласних депутатів, а також два парламентаря – Володимир Яворівський з «Батьківщини» та Геннадій Ткачук («УДАР»). Вони озвучили вінницьким опозицінерам свої рекомендації стосовно подальших дій.

- Зараз дуже важливо відразу взяти під контроль силові структури: і прокуратуру, і міліцію, і суди, можливо. Є такі песиголовці, які так уже себе виваляли в цьому болоті, що їм відступати уже нікуди. Тому відповідальність перед нами просто колосальна. А попереду етап ще сккладніший: чуда ніяккого не буде, ми не увімкнемо завтра казку людям, мовляв, нате вам гроші, рробочі місця, в се, що хочете, – сказав Володимир Яворівський.

За словами ж Геннадія Ткачука, учасникам проголошеної Наародної ради слід пам’ятати, що революція революцією, але система життєзабезпечення краю має працювати.

- Лікарні мають працювати так, як вони працюють, ЖЕКи, державні станови мусять працювати. Це чітко треба усвідомити. Від нас вимагається дисципліна і порядок, адже кожен наш крок буде використовуватись, щоб показати, що ми не здатні робити якісь кроки, - звернувся до місцевих депутатів Геннадій Ткачук.

Перед своїми однодумцями на місцях лідери Вінницької Народної ради ставлять завдання утворювати аналогічні представницькі органи, – говорить лідерка обласної «Батьківщини», співголова Народної ради Людмила Щербакківська.

- Уже починаючи з 27 січня, ви маєте зібрати депутатів від опозиційних сил, провести позачергові сесії рад і оголосити про утворення Народних рад. Маєте звернутись до голів адміністрацій і рад, щоб вони пішли у відставку і переймати владні повноваження на Народні ради.

Голова обласної організації Народного руху Сергій Свитко, який теж є співголовою Народної ради, запропонував звернутися до правоохоронних та силових структур щодо забезпечення правопорядку.

- Окрім того, вимагаємо від прокуратури та УМВС закрити досудові кримінальні провадження щоддо активістів Євромайдану і подій, що відбулись 25 січня у Вінниці.

За прикладом деяких інших областей, Вінницька Народна рада прийняла рішення заборонити на території краю діяльність Комуністичної партії та Партії регіонів. Відповідний проект зачитав співголова ради, лідер обласної «Свободи» Олексій Фурман.

 - Відповідно до статей 2, 3,4 21 Закону «Про місцеве самоврядування в Україні», Народна рада вирішила заборонити на території Вінницької області діяльність і використання символіки ПР і КПУ, як таких, що суперечать національним інтересам і порушують права і свободи громадян в Україні. Звернутися в Головне управління юстиції області з пропозицією зняти з реєстрації місцеві організації ПР і Комуністичної партії.

На останок місцеві та обласні депутати висловили свою точку зору стосовно подій у країні та на Вінниччині, зокрема, і запропонували варіанти подальших дій.

- Давайте, трохи станемо розумними з холодними головами і не будемо робити тих самих помилок, що й влада, бо влада — це не кабінети, влада — це довіра народу, – сказав депутат Чернівецької районної ради від “Свободи”Сергій Продан, – Я, все таки, підтримую той напрямок, щоб ми показували своє обличчя перед світом, перед українським народом, не починали з того, що треба з Мовчаном говорити, чи не треба, я завжди кажу: потрібно. Треба і з правоохоронними органами розмовляти. При чому, не шляхом ультиматумів, а шляхом діалогу.

Не уникати діалогу з владою та усіма політичними силами самоврядців та активістів закликали також депутати обласної ради Тетяна Редько і Віталій Мрачковський. А про усі свої рішення учасники зібрання одразу ж поінформували людей, які у цей час зібралися на мітинг під стінами забарикадованої будівлі обласної ради та облдржадміністрації.