Вирок про 10 років тюрми за смерть вінничанки Олени Собко під питанням (ФОТО)

Звинувачувальний вирок можуть скасувати, - каже батько 23-річної дівчини, збитої на Соборній у вересні позаминулого року, про це повідомляє "20 хвилин".

Водій у тюрмі, але від причетності до аварії відхрещується і оскаржує рішення суду першої інстанції. Засідання апеляційного має відбутися завтра, 24 березня.

Про аварію на Соборній, коли 23-річну вінничанку на пішохідному переході збив „Опель-Вектра” і втік з місця, писала „20 хвилин”. І про хід судових слухань по розслідуваній кримінальній справі та те, як не пропускали судові слуханні друзі загиблої Олени. Повідомили ми й про вирок Ленінського райсуду колишньому працівникові правоохоронних органів, який, як довели експертизи, був за кермом авто. Вирок - 10 років трюми. Але справа пішла в апеляцію. І батько загиблої від удару авто Олени Собко побоюється, щоб справу дорожнього вбивства не звели нанівець.

- Злочинець, який збив мою дочку, - це бувший майор міліції, - розповідає 50-річний Михайло Собко. – Ленінський суд приговорив його до 10 років ув’язнення. Апеляційний суд мав відбутися 17 березня, але я так і не з’ясував, чого засідання перенесли на 24 березня. З боку звинувачуваного йде серйозний спротив. В мене є підозри, що рішення апеляційного суду може бути необ’єктивним.

Позиція захисту звинувачуваного – він не був за кермом машини. Він заявляв про викрадення авто. Нагадаємо, що машину зі слідами аварії знайшли в бур’янах на Старому місті. Але доводи захисту колишнього правоохоронця суд першої інстанції не переконали. І батько Олени тепер хвалить роботу слідчого, прокурора та судді, які довели справу до звинувачувального вироку.

- Про те, що саме підслідний керував автомобілем, свідчать численні експертизи. На одежі його виявили друзки скла, яке розбилося в момент зіткнення, - каже Михайло Собко.

Збив Олену „Опель-Вектра” на зебрі біля кінотеатру Коцюбинського, коли вона йшла до маршрутки на інший бік вулиці. Мала їхати на залізничний вокзал, зустрічати подругу. Прямо на пішохідному переході її знесло авто, а потім, на зустрічній сузі руху, зіткнулося з іншою машиною. На місці лишився номер авто-вбивці та знівечене тіло дівчини-пішохода.

Олена хотіла працювати в міліції. Була спортивна, активна, товариська. Вже мала диплом юриста, практикувала і готувалася до вступу у академію внутрішніх справ. Такі її плани обірвав опель екс-правоохоронця.

- Ця людина всіма шляхами намагається уникнути відповідальності, як освічена людина у цій сфері людина, - говорить батько дівчини. – Не можу спертися на офіційні джерела, але з неофіційних мені відомо, що робота проводиться в цьому плані. Ні для кого не таємниця, що у правоохоронних органах і в судах нашої країни добити правди дуже тяжко. І от трапився слідчий чесний, і прокурор порядний, і суддя серйозний. Робота всіх цих людей може бути зведена нанівець. Я вже зараз не так про свій особисті біль думаю. Якщо цих людей зараз звинуватити, що намагається зробити захист підсудного, то вийде, що покарають тих, з кого треба брати прилад.

Найманий адвокат Михайла Собка говорить, що потреби представляти його інтереси у апеляційному розгляді справи нема. Пояснив Григорій Гук це тим, що свою долю роботи він вже виконав: заявлений цивільний позов за його участю задовольнив суд першої інстанції. Оскарження кримінального звинувачення – це справа адвоката іншої сторони.

Олександру Петрині, який подав апеляцію на вирок про його вину у пригоді 2009 року, висували кілька звинувачень. Спричинення дорожньо-транспортної пригоди, втечу з місця аварії та на надання допомоги потерпілій. І Ленінський районний суд задовольнив усі вимоги звинувачення і присудив максимальне покарання, допустиме українським законодавством у подібних випадках.

Олена Собко, за словами друзів, була душею компанії

Друзі Олени згадують про неї на Театральній площі у Вінниці невдовзі після її загибелі

На лобовому склі добре видно слід удару після зіткнення

Під час судового процесу над Олександром Петриною