Віскі — культовий алкогольний напій із старовинною і дуже цікавою історією, яка почалася ще у 1494 роцi. Шотландцi та Iрладцi відносять вiскi до власної національної спадщини.
Перша українська біржа віскі "6 королів" готує колективні інвестиції у віскі, і це буде єдиний в Україні приватний віскі-інвестфонд – Ukrainian Whiskey Index "VI KING".
Зайнятися актуальною темою та створити абсолютно новий ринок щодо масових інвестицій у віскі, вирішили фахівці iз Вiнницi: один із них добре розуміється на інвестиціях, інший – на віскі. Перший – відомий співвласник кількох інтернет-сервісів, що дозволяє дрібним приватним інвесторам вкладатись у різні інвестиційні фонди. Другий – бренд-амбасадор біржі віскі Євгеній Литвак, який збирає приватну колекцію віскі.
– Як правильно починати збирати колекцію віскі?
Вік – не головний аргумент на користь того, що віскі гідний колекції (якщо ми не говоримо про колекцію-кількість). У магазинах пропонується і 12-річний напій, і 30-річний і, якщо поставити мету, не важко купити навіть 80-річну витримку, але це не означає, що алкоголь дiйсно із дистиляції, яка зацікавить колекціонера. Так, він буде дорогим i смачним, але не ексклюзивним. Інтерес фанатів напою викликають лімітовані випуски, а вони не перевищують 10 тисяч пляшок розливу.
– А як поповнюється саме ваша колекція?
– Де ви купуєте віскі для інвестицій?
– У цих інвестиціях є «підводне каміння»?
Як і при інвестуванні в будь-який предмет колекціонування, інвестор-початківець віскі повинен остерігатися підробок. Деякі з них досить очевидні – наприклад: продається пляшка того року, коли виробник не виробляв віскі. При покупці пляшки завжди проводьте багато досліджень, а краще звертайтеся за порадою до консультантів онлайн біржі віскі Ukrainian Whiskey Index "VI KING". Це корисний ресурс і, якщо ви отримали пропозицію, яка здається гарною, то я рекомендую перевіряти її саме таким чином. І, звичайно ж, зрозуміло, що купувати відкриту пляшку колекційного віскі не можна. У той момент, коли кришка зламана, цінність цього напою різко падає, а відкритий віскі, по суті, вже не є інвестицією.
– Як працюють інвестиції Ukrainian Whiskey Index "VI KING"?
– Це довгострокові інвестиції?
Передбачається, що виробники періодично виставлятимуть пропозиції, щодо купівлі того чи іншого віскі (вже витриманого) за якоюсь ціною, а інвестори вирішать, чи бажають вони продавати свої запаси. Через постійні зміни на ринку регулярно виникають ситуації, коли у виробника не вистачає віскі певного виду та витримки для поставок у магазини, і він готовий підвищити ціну, аби закрити цей дефіцит. Крім того, готовий продукт буде коштувати більше, ніж напівфабрикат, а віскі з більшим терміном витримки - більше, ніж аналогічний «молодий», тому довгостроковий інвестор з міцними нервами має багато можливостей, щоб досягти вигідної ціни, нехай і через кілька років.
– Що ще є цiкавого на Бiржi Вiскі, крім інвестицій?
– А це правда чи вигадка, що всі письменники полюбляють віскі?
Інвестування у віскі може здатися привабливим з огляду на прибуток, який ви потенційно можете отримати, але це складний бізнес, і існує безліч змінних, які будуть визначати ваш успіх. Як каже бренд-амбасадор Євген Литвак: «Не забувайте, що будь-яка пляшка віскі щороку дорожчає, а ще ви повинні знати, що коливання цін ґрунтуються виключно на попиті та пропозиції. Якщо інвестування є надто ризикованим для вас, я б порекомендував стати колекціонером. Якщо все йде не так, як треба, і ви не можете продати свій віскі, принаймні у вас є чудовий напій, який можна показати чи спробувати насолодитися ним».