На Вінниччині щороку реєструють непоодинокі випадки отруєнь людей дикорослими грибами. Цьогоріч уже також зареєстровано один випадок отруєння, який стався в Калинівській громаді.
Потерпілою в цьому випадку стала жінка-переселенка. У зв’язку із воєнним станом, на території області тимчасово проживає значна кількість переміщених осіб з населених пунктів південних та східних областей України, де лісові насадження займають незначну територію або взагалі відсутні, а населення мало обізнано щодо видів дикорослих грибів та обмеженнями щодо їх споживання.
Традиційно, в розпал грибного сезону як місцеве населення, так і переміщені особи масово будуть збирати гриби в лісах та лісопосадках. Тому, за нашим прогнозом кількість випадків отруєнь грибами в поточному році на території області матиме тенденцію до збільшення, тим паче, що погодні умови сприяють їх проростанню, - інформує Головне управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області.
Як вберегтися від отруєння
Для того, щоб вберегти себе від отруєння грибами варто відмовитись від споживання дикорослих грибів як від продукту взагалі, а споживати лише штучно вирощені печериці або гливи, купуючи їх в магазинах. В жодному разі не можна купувати гриби на стихійних ринках чи у продавців на автошляхах. Безпечніше купувати гриби на стаціонарних ринках, де вони проходять відповідний контроль.
Гриби - це не дитяча їжа, тому не давайте грибних страв малолітнім дітям. Навіть якщо ви впевнені у якості і безпеці грибів, їх не рекомендовано вживати: дітям до 12 років; жінкам у період вагітності і грудного вигодовування; людям похилого віку.
Якщо після споживання грибів ви помітили нездорові ознаки у своїх близьких (нудота, блювота, головний біль, галюцинації, біль у животі) - негайно викликайте швидку допомогу.
Нагадаємо, у Вінниці представники Держпродспоживслужби та Муніципальної варти провели спільні посилені "грибні рейди". Проводили такі перевірки на міських ринках. Представники цих служб контролюють продаж грибів у встановлених торговельних точках.
Джерело: Віта ТБ