Про це повідомляють в Українському товаристві сліпих.
“На вінницьке підприємство незрячих завітали друзі і помічники жінки передпенсійного віку Олени з Літинщини. Вони попросили навчити їх азбуці Брайля. Коли опанують її, збираються навчати цьому шрифту незрячу і нечуючу Олену. Зрозуміло, це дуже непросте завдання. Справа в тому, що незрячою Олена стала лише перед війною. Вона вчасно не почала лікуватися (мала глаукому), через що втратила зір. До цього глухоніма жінка бачила і тому володіє мовою жестів. Вона може відчувати жести пальцями і таким чином знайомі навчатимуть її шрифту Брайля. Завдяки цьому вона зможе щось записувати і занотувати. Серед друзів жінки один добре знає мову жестів. Тому для вирішення унікальної проблеми треба поєднати ці два способи спілкування людей з особливими потребами”, - розповіла працівниця підприємства Ірина Костюник.
Жінка сліпа і водночас глухоніма - це дуже рідкісний випадок. Тому скільки часу знадобиться на вивчення азбуки Брайля - залежить від її здібностей. На це може піти тиждень або й кілька місяців. Є певні складнощі для тих, хто навчається цьому з нуля. Як один із прикладів - незрячі пишуть справа-наліво.
“Зрозуміло, незрячі можуть спілкуватися між собою телефоном. Але азбукою Брайля все ж варто записувати певні нотатки та важливу інформацію”,- додали у закладі.
Наразі на базі вінницького підприємства УТОС діє найбільша в області спеціалізована бібліотека для незрячих. Там чимало книжок зі шрифтом Брайля.
Джерело: Вінницький бізнес портал