У поліцію почали все частіше звертатися із заявами про шахрайські дії. Потерпілих стає більше і більше. За словами поліції Вінниці, з початку року до них звернулися 960 разів із заявами про те, що проти них було вчинено шахрайські дії. Найчастіше зараз використовується спосіб вимагання коштів шляхом повідомлення людей про те, що їхня дочка чи син потрапив до поліції чи лікарні.
Шахраї в основному дзвонять уночі та повідомляють про критичну ситуацію, в якій нібито опинився їхній родич. Користуючись їхньою довірливістю, сонним станом та панікою, вони змушують громадян перерахувати гроші, щоб допомогти їхній дитині. Найчастішими жертвами шахрайських дій є пенсіонери. Саме вони передають аферистам останні свої заощадження, аби допомогти близькій людині.
Також зараз дуже актуальне "розлучення" на гроші через Інтернет. Якщо точніше, то шляхом покупок в Інтернеті. Шахраї просять продавця товару продиктувати дані зі смс повідомлення, яке їм надходить, коли вони знаходяться біля банкомата, вчиняючи певні дії зі своєю карткою. Коли людина виконує всі вимоги, у шахрая з'являється можливість зняти всі гроші, які є на карті.
З товарами також є інша схема для шахрайства в Інтернеті. Цього разу вони є продавцем, а не покупцем. При цьому товар, який вони продають, насправді не існує. Коли шахрай отримує оплату за товар, він просто вимикає телефон і більше не виходить на зв'язок.
Щоб не потрапити в таку ситуацію, поліція просить бути всіх обережними та не довіряти незнайомим людям, тим більше тим, хто намагається вивідати конфіденційну інформацію.
Для підстрахування, ви можете налаштувати ліміт зі зняття готівки з вашої картки, щоб не стати жертвою шахрайства.
Якщо у вас є підозри, що вас намагаються обдурити та обікрасти, негайно дзвоніть у поліцію.