Кримінальна драма в стилі 90-х: у Вінниці показали фільм «Носоріг» від Олега Сенцова

22 лютого у Вінниці в кінотеатрі «Сінема Сіті» відбувся прем’єрний показ фільму – «Носоріг», який через призму головного героя розповідає про кримінальний світ 90-х років в Україні. Його режисер – Олег Сенцов, особисто представив вінничанам кінострічку, а після показу поспілкувався з глядачами.

«Мені дуже приємно бути у Вінниці. Я вже не вперше тут і завжди це приємний досвід. Стосовно фільму, це дуже важке кіно, жорстке й іноді жорстоке. Цікавого вам перегляду, тому що, приємним він точно не буде – це я вам гарантую», - зазначив перед початком фільму Олег Сенцов.

Після вступного слова режисера, всі затамувавши подих чекали на початок. На прем’єрний показ фільму зібрався майже повний зал кінотеатру.

«Носоріг» є другою повнометражною роботою Олега Сенцова. І першою, після його звільнення з російського полону.

Історія фільму заснована на реальних подіях 90-х в Україні. Головний герой на прізвисько Носоріг потрапляє до кримінального світу і починає свій кривавий шлях, який приведе його зовсім не туди, куди він очікував.

«Події у фільмі нагадують ту атмосферу 90-х яку я бачив. Я хотів щоб люди дивилися і розуміли яким був цей світ. У деяких людей хто подивився цей фільм були запитання хто консультував режисера, тому що, для них він видався дуже реалістичним», - говорить Олег Сенцов під час спілкування з глядачами після перегляду кінострічки.

Зображення кримінальних подій 90-х років у фільмі було через історію товариша Олега Сенцова та призму його спогадів про Крим.

«Головний герой – це певний прототип мого товариша, який прожив таке кримінальне життя. Я знав, як він жив. У нього загинули дружина і дитина, його «свої» ж мордували. У нас була одна розмова в автомобілі після якої він відкрився мені з іншого боку. Я був вражений і зрозумів, що хочу зняти кіно. Події які з ним відбувалися я взяв для того, що зробити образ героя.Але сам персонаж вигаданий, це не копія його життя, це збірний образ із мого власного досвіду та інших моїх знайомих», - розповідає режисер.

Також, із залу пролунало запитання про акторів фільму, зокрема, щодо 27-річного Сергія Філімонова, який зіграв головну роль.

«Він був дуже класний, спортивний, у нього була фактурність, але він був не таким великим як нам треба було. Були проби і він добре показав акторські здібності. Дуже швидко прогресував, адже спочатку був дерев’яний, а потім показав справжню акторську гру. В результаті, він класно відіграв і ми отримали вже 2 призи за кращу акторську гру на Європейських фестивалях», - каже Олег Сенцов про актора, який зіграв головного героя.

Режисер розповів і про свої творчі плани на майбутнє:

– «Фільм про бандитів не може бути іншим в моєму розумінні. Це мій перший і останній кримінальний фільм. Зараз ми працюємо над двома проектами. Перший, це фільм «Кай» - сімейна драма. Другий фільм плануємо знімати з американцями англійською мовою. Він більш світлий, називається «Блискучий світ». Я б сказав, це дитяче кіно для дорослого».

На показ фільму завітали зіркові гості, зокрема, Віктор Бронюк зі своєю дружиною.

«Мені подобається кіно. Я слідкую за новинками які з’являються в українському кінопрокаті. Багато друзів уже були на показі цього фільму в інших містах і дуже рекомендували подивитися. Я жив в 90-х роках, цей світ і його атмосфера мені знайомі. Для мене це була машина часу, яка на час перегляду перемістила мене в ті часи. Фільм пройшов на одному подиху і залишив емоції», - поділився своїми враженнями від фільму Віктор Бронюк.

Довідка:

Зйомки «Носорога» проходили в трьох містах: в Кривому Розі, Львові та Києві й завершилися в грудні 2020 року.

Світова прем’єра фільму відбулася на 78-му Венеційському кінофестивалі в офіційній конкурсній програмі «Горизонти», українська – цієї осені на Київському тижні критики. Стрічка Сенцова була визнана найкращою на Стокгольмському міжнародному кінофестивалі, а права на онлайн-прем’єру придбав стрімінговий сервіс Netflix.

Фільм створений у копродукції України, Польщі та Німеччини.

Українську сторону виробництва представляють продюсер Денис Іванов «Артхаус Трафік» та Олег Сенцов «Край Кінема». Польські співпродюсери – Даріуш Яблонський, Віолетта Камінська, Ізабела Войчік (Apple Film Production), німецькі – Хайно Декерт, Тіна Бьорнер (Ma.ja.de. Fiction). Міжнародний дистриб’ютор стрічки – компанія WestEnd Films.

Створення фільму підтримано Міністерством культури та інформаційної політики України, Державним агентством України з питань кіно, фондом підтримки спільного кіновиробництва та прокату кінематографічних та аудіовізуальних робіт EURIMAGES, Польським кіноінститутом, німецьким кінофондом Medienboard Berlin-Brandenburg.

Джерело