Здебільшого з медичних термометрів: на Вінниччині зібрали понад півтора кілограма ртуті

Станом на 11 листопада, на Вінниччині зібрали 1650,5 г металевої ртуті. Таку інформацію оприлюднили у ГУ ДСНС України у Вінницькій області. Там також зауважили, зібрали ртуть протягом року. Під час 145 викликів надзвичайників.

«Всю зібрану ртуть доправляють до аварійно-рятувального загону, що розташовується у Якушинцях, який має ліцензію на її зберігання. Раніше, коли з часом ртуті ставало забагато, її відвозили на утилізацію у Горлівку. Нині, такої можливості немає. Але, слід зауважити, кількість зібраної ртуті з кожним роком меншає. Адже ртутні термометри замінюють електронні», - повідомили Вінниця.info у ГУ ДСНС України у Вінницькій області.

Там також попередили, у разі розбиття ртутного термометра у приміщенні, його слід негайно провітрити та намагатися понизити температуру у середині. Адже, ртуть починає випаровуватися при +18 за Цельсієм. А також, закрити кімнату від суміжних. Зв’язатися з рятувальниками за телефоном: «101», де дадуть чіткі рекомендації.

Перша допомога при отруєнні парами ртуті:

  • При важких гострих отруєннях через рот негайно промийте шлунок водою з 20-30 гр. активованого вугілля, або білковою водою (збитий з водою яєчний білок), після чого дайте молоко, а потім проносне.
  • При гострих отруєннях вивести постраждалого із зони ураження, забезпечити повний спокій, потім госпіталізувати.
  • При легкій, початковій формі, не контактувати зі ртуттю 3-4 тижні та забезпечити лікування в стаціонарних умовах.

Джерело