На Вінниччині пройде Всеукраїнський фестиваль “Гальчевський фест”

У Літині, що на Вінниччині, 7-8 листопада пройде Гальчевський фест на честь легендарного командувача повстанських сил Правобережної України Якова Гальчевського. Про це повідомляється на сторінці заходу.

Метою заходу є вшанування, популяризація та підвищення рівня знань серед українського суспільства про легендарного командувача повстанських сил Правобережної України Якова Гальчевського (отамана Орла) та його боротьбу за незалежність та територіальну цілісність України.

Фестиваль триватиме два дні. 6 листопада дійство відбудеться на центральній площі селища Літин. Там пройдуть концерти українських гуртів та відбудуться виставки майстрів традиційних ремесел, сучасної військової техніки та стрілецького озброєння. Також експонуватимуться національно-патріотична література, світлини та речі учасників російсько-української війни від Літинського краєзнавчого музею ім. У. Кармелюка.

Учасники та гості фесту вшанують пам’ять героїв України – відбудеться хода до могили захисників УНР, юнаків-новобранців Чорноморської дивізії та велика панахида за впокоєння воїнів, які віддали своє життя за Україну.

Увечері на фестивалі покажуть українські фільми “Роман Коваль: Повернення правди. Отаман Орел-Гальчевський”, “Кіборги” та “Добровольці Божої Чоти”.

У неділю, 7 листопада, з-поміж інших заходів у селі Малинівка, на малій Батьківщині отамана Гальчевського, висадять дубову алею.

Яків Гальчевський народився у селі Гута-Літинська, нині село Малинівка Вінницького району, в селянській сім’ї. Дослужився до звання штабскапітана царської армії. Після демобілізації повернувся в Україну і завідував школою в селі Бруслинів. Взяв найактивнішу участь в повстанні проти гетьмана Павла Скоропадського, створив Літинський козацький курінь, яким влився до армії УНР. У травні 1919 року за дорученням Симона Петлюри став одним з організаторів повстанського руху на Поділлі, відомим як отаман Орел, а згодом – командувач усіх повстанських сил Правобережної України. Героїчно загинув в бою з ворогами України в березні 1943 року.

Джерело