У Вінниці, в садибі Львовича, презентують збірку про минуле українських міст, зокрема й Вінниці зразка 1929 року. Презентація відбудеться за участі вінницької письменниці Наталки Доляк.
Як пише Центр історії Вінниці, організатор заходу, збірка “Електрифіковане та українізоване. Українське місто сто років тому” була сформована за результатами конкурсу історичного оповідання “ProМинуле”, організованого ЛітАкцентом та видавництвом “Темпора”.
Темою конкурсу було українське місто в 1920-х роках. Зі 128 надісланих оповідань журі конкурсу відібрало вісімнадцять. Серед них і оповідання вінницької письменниці Наталки Доляк “Дзига”, яке зображує Вінницю 1929 року. Презентуватиме збірку Наталка Доляк, а модератором зустрічі виступить Олександр Федоришен.
Як ідеться на фейсбук-сторінці видавництва, “зі сторінок збірника постають українські міста, якими вони були століття тому — у наших буремних 1920-х, в часи електрифікації та українізації, повоєнної розрухи та НЕПу, культурного піднесення попри втрачену державність”.
Учасники події також матимуть нагоду переглянути кінохроніку “Міжвоєнна Вінниця”, створену на основі документальних кадрів зі сховищ Центрального державного кінофотофоноархіву України ім. Г. С. Пшеничного.
Презентація розпочнеться 2 вересня (четвер), о 18:00 за адресою: вулиця Симона Петлюри, 15-А (середмістя, садиба Львовича). Вхід вільний, але відвідувачі мають мати з собою засоби індивідуального захисту в умовах пандемії.
Наталка Доляк — українська письменниця, драматургиня, журналістка, акторка, тачленкиня Національної спілки письменників України (2018). Народилася у Вінниці. Закінчила акторський факультет Харківського університету мистецтв імені Івана Котляревського (2003). У 1990-92 роках була біженкою у Швеції і Фінляндії. Працювала у Вінницькому обласному театрі ляльок, згодом — у регіональній тележурналістиці. Має двох дітей, сина і доньку. Живе у рідному місті.
Авторка декількох різножанрових романів, п’єс, кіносценаріїв, у тому числі на історичну тематику, гостросоціальні теми, пов’язані з долею пострадянських біженців у Європі. Низка оповідань друкувалась у періодиці та колективних збірниках; п’єси — у журналах «Дніпро», «Київська Русь», «Нова проза» та інших.
Головне фото – Видавництво “Темпора”