Вчора, 29 серпня, до Вінниці прийшов південний циклон, який приніс з собою дощі. Потужна злива з градом накрила місто у неділю, а сьогодні з самого ранку розпочався дощ. Комунальні служби діяли на випередження, тож додатково очистили зливову каналізацію. Коли опади припиняться, зливоприймальні колодязі знову оглянуть. Комунальники вчергове звертаються до вінничан з проханням не засмічувати систему зливової каналізації, адже це безпосередньо впливає на те, як сходить вода.
У нашому місті, як і у всьому світі, вже відчутні кліматичні зміни. Начальник Вінницького обласного центру з гідрометеорології Юрій Власов розповідає, що раніше для нашої місцевості були звичними затяжні дощі, земля встигала поглинати опади, адже вони випадали поступово. Останнім часом зросла кількість миттєвих та інтенсивних злив – за добу може випасти близько місячної норми опадів.
Як розповів Юрій Власов, погода у Вінниці наразі зумовлена південним циклоном, який приніс з собою інтенсивні дощі. Сьогодні вдень також прогнозуються опади. Місцями дощі будуть й вночі 31 серпня. А в день 1 вересня прогнозують короткочасні опади. Через інтенсивні та миттєві зливи за дуже короткий проміжок часу накопичується багато води, тому зливові каналізації не завжди швидко можуть впоратись з її напливом. Для того, щоб попередити такі явища, у Вінниці працюють над удосконаленням та модернізацією системи зливової каналізації. На початку серпня поблизу перехрестя вул. Київської та Стрілецької облаштували сім додаткових зливоприймальних решіток та виконали скид залишку атмосферних опадів одразу у дві труби колектора річки Тяжилівка для швидшого відведення опадів.
Загалом на сьогодні система зливової каналізації має більше 300 зливоприймальних решіток та 150 оглядових колодязів. Протяжність зливової мережі – близько 30 кілометрів, – каже директор департаменту комунального господарства та благоустрою міської ради Юрій Семенюк. – Комунальні служби міста постійно проводять очистку зливової каналізації для того, щоб вода встигала сходити у колодязі та не виникало підтоплень. Коли ми дізнаємося, що за прогнозами очікуються інтенсивні зливи, напередодні додатково очищуємо зливову каналізацію, особливо там, де на неї є найбільші навантаження. Так зробили й перед вчорашньою зливою.
Також Юрій Семенюк розповів, що після того, як дощ вщухне, комунальні служби знову оглянуть зливоприймальні решітки та прочистять мережу, де це буде потрібно. Юрій Семенюк зазначив, що під час очистки каналізації вигортають не лише болото, яке потрапляє туди з дощовою водою, а й багато непотребу, який викидають люди: пакети, пляшки, різне ганчір’я, іграшки, одяг, стільці та навіть ковдри.