Ковдри, іграшки та стільці: що знаходять у Вінниці, коли чистять зливову каналізацію

У Вінниці під час чищення зливової каналізації дістають ковдри, іграшки, пляшки, одяг та навіть стільці.

У міській раді кажуть, що ці знахідки та часті опади, які останнім часом випадають у надмірній кількості, неабияк впливають на роботу системи зливової каналізації міста.

– Під час таких робіт ми використовуємо спеціальне обладнання – каналопромивну машину. Вона забезпечує якісне очищення каналізації: за один раз ця машина набирає 10 тонн води для промивання, – розповів Вячеслав Хілінський, начальник відділу утримання об’єктів благоустрою.

– Крім того, що вигортаємо безліч болота, яке потрапляє в зливову мережу із дощовою водою, дістаємо гори сміття – це різне ганчір’я, пакети, пляшки, іграшки, одяг, навіть бувають ковдри та стільці. Як воно туди потрапило, і хто викидає весь цей непотріб, залишається тільки здогадуватись, – зазначив Вячеслав Хілінський.

Загалом у Вінниці протяжність зливової мережі близько 30 кілометрів. Система на сьогодні має 320 зливоприймальних решіток та 150 оглядових колодязів. Повідомляється, що у Вінниці оглядові колодязі міської зливової мережі чистять регулярно за графіком, а також після опадів та за необхідності.

Як розповів Юрій Власов, начальник Вінницького обласного центру з гідрометеорології, раніше для нашої місцевості були звичними затяжні дощі, опади випадали поступово, і земля встигала їх поглинати. Тепер же, з його слів, зросла кількість миттєвих та інтенсивних злив, і буває таке, що за добу випадає близько місячної норми опадів.

Як результат – за дуже короткий час з’являється дуже багато води, і зливові каналізації не завжди швидко можуть впоратись з її напливом. Саме для того, щоб попередити такі явища, у Вінниці працюють над удосконаленням та модернізацією системи зливової каналізації.

Наприклад, нещодавно поблизу перехрестя вул. Київської та Стрілецької облаштували сім додаткових зливоприймальних решіток. Також виконали скид залишку атмосферних опадів одразу в дві труби колектора річки Тяжилівка. Детальніше про це ТУТ.

Джерело

Фото – vmr.gov.ua