Ви – мешканець багатоквартирного будинку. Ваш ранок почався з того, що випрокинулись від гуркоту робочого перфоратора. Вийшовши з квартири, ви спостерігаєте наступну картину: безлад з купою будівельного сміття та незрозумілі люди, які організували масштабні монтажні роботи у вашому під’їзді. На дверях (або під дверною ручкою) ви помічаєте наліплений флаєр, де пропонуються телекомунікаційні послуги невідомої вам компанії. Вітаємо – у ваш будинок зайшов черговий новий провайдер (або оператор мобільного зв’язку).
Чи були ви готові до такої “зустрічі” з ним? Ні! Чи знаєте ви щось про репутацію нового “гостя”? Ні! Знаєте ви щось про якість тих послуг, що вам пропонують? Та й гадки не маю!
На жаль, таких випадків з кожним роком більшає. І ви частіше стаєте свідком, а фактично заручником того, як незрозумілі люди псують ваше житлове майно, встановлюючи своє телекомунікаційне устаткування і прокладаючи кабелі.
От скільки випадків, коли ці мережеві кабелі прокладають бозна-як через шахту ліфта, через вікна, по фасаду з вулиці або через дах будинку? Скільки розподільчих щитків вже стоїть у вашому під’їзді? Впевнені, що таких не один і не два, а три, п’ять і навіть більше. Тепер уявіть, що в осяжній перспективі таких буде 8, 10, 15... А це ж не тільки додаткові “ящики” на стінах, це хаотично обвисле павутиння з кабелів, це захаращені горища, це пошкоджені покрівлі та ремонти у під’їздах. Вже не кажучи про додаткові ризики виникнення пожеж та монтажні роботи, які ви будете спостерігати мало не щодня.
Така картина не залишає байдужими наших містян, які мешкають у багатоповерхівках та мимоволі стають заручниками ситуації. Через це вже другий тиждень на національних й локальних медіа проходять жваві дискусії. Основне питання – чи готові мешканці впускати нових провайдерів у свої будинки та брати відповідальність за незручності та пошкоджене майно.
Стурбованість людей логічна та зрозуміла, адже їх побутовий комфорт та спокійне життя можуть бути порушені. За результатами опитувань та коментарів у соціальних мережах стає зрозуміло, що містяни занепокоєні можливою появою не тільки нових провайдерів, а й операторів мобільного зв’язку. Останні, розширюючи радіус свого покриття, встановлюють телекомунікаційні вишки та радіочастотне устаткування просто-таки на дахах житлових будинків. Саме цей момент найбільше тривожить мешканців, адже радіочастотні сигнали у безпосередній близькості можуть погано впливати на організм та здоров’я людей.
Переважна більшість містян сповна не усвідомлюють усі загрози знаходження великої кількості телекомунікаційних компаній в одному будинку, але попри це зрозуміло одне – мешканці не воліють бачити нових провайдерів та операторів у своїх під’їздах.
Варто наголосити, що ситуація, коли на ринку телекомунікаційних послуг наявна конкуренція – це нормально. Гірше, коли є монополія однієї організації. Натомість навіть у великих європейських містах між собою конкурують в середньому 2-3 провайдери. Пов’язано це, у першу чергу з тим, що дотримуватися усіх правил та норм європейського законодавства може далеко не кожний. Там, якщо фірма пропонує свої послуги, вона зобов’язана мати дозвільну документацію, відповідний кваліфікований штат працівників, який забезпечуватиме якісний сервіс та технічну підтримку.
У нас ситуація протилежна. Більшість структур, що називають себе “провайдерами” і близько не відповідають зазначеним критеріям. Зазвичай, у них відсутні якісні послуги, немає сервісу, немає технічної підтримки, немає взагалі нічого. Такі обставини змушують їх залучати нових клієнтів “захмарно вигідними” пропозиціями за казково низькими цінами.
Тому хочемо застерегти наших містян. Якщо компанія, що вирішила зайти у ваш будинок має сумнівну репутацію (або ж взагалі ніяку) – добре подумайте, чи варта гра свічок? Особливо, якщо послуги тих компаній, що вже функціонують у вашому будинку вас цілком влаштовують. Впустити нового провайдера або ж оператора дуже просто – достатньо вашої пасивності, що приймається за мовчазну згоду. А ось ввічливо попросити фірму піти з вашого будинку вже буде неможливо.
Вибір за вами.