Листи з фронтів Другої світової війни досить впізнавані завдяки незвичайній формі. У зв’язку з нестачею поштових конвертів у військовий час з’явилися складені листи-трикутники, що стали символом надії і зв’язку тилу і фронту. Такі листи не потребували марок і не заклеювалися, оскільки все рівно проходили цензурування. На зовнішній стороні вказувалась адреса і залишалось місце для відміток поштових співробітників.
«На фото – лист із фронту Другої світової, адресований у с. Заливанщина Калинівського р-ну Вінницької обл. Звістка з передової потрапила до адресата напередодні Нового 1944 року. Автор, червоноармієць-подолянин, пише до своєї сім’ї з добрими новинами, передаючи привіт дружині Теклі, доньці Ганночці, всім рідним і знайомим. З вдячністю повідомляє дружині про отримані від неї листи, і, як справжній господар, радить як ліпше вести господарство та піклуватися про дітей.
Цінний предмет подарувала Анна Тарусова для фондів майбутнього Музею Вінниці у 2019 р. Висловлюємо Вам щиру подяку за підтримку!», – йдеться у повідомленні.