Чиста душа у Чистий четвер: що можна, а що не можна робити у велике свято

З Чистого четверга і до самого Великодня в храмах згадують земні страждання Христа перед його розп'яттям. У церкві відбувається читання дванадцяти Страсних Євангелій, де йдеться про страждання Ісуса перед стратою. У цей день для кожного віруючого дуже важливо залишити свої тривоги і гріховні помисли, щоб зустріти свято з чистою душею.

У 2021 році в православних християн він припав на 29 квітня.

Що варто зробити сьогодні ?

За традицією, зранку у Чистий четвер потрібно зануритись в озеро, річку чи іншу водойму. Вважають, що в цей день вода володіє особливими властивостями. Вона очищує та оздоровляє душу й тіло. Якщо ви живете у місті, можна прийняти душ. Купатися прийнято до світанку або відразу після пробудження. У воду для купання кладуть срібну ложку або монету. Під час купань вимовляють молитву до Бога і просять вибачення за скоєні гріхи.

У Чистий четвер треба готувати свою оселю до Великодні – влаштувати генеральне прибирання. У будинку миють підлоги, перуть килими, викидають все непотрібне, перепирають білизну. За давнім повір’ям ті, хто у Чистий четвер не прибере у своєму будинку, ризикує провести весь наступний рік в сумі і сварках. Після цього до понеділка після Великодня прибиратися вже не можна. У цей день також займаються випічкою і прикрасою пасок. Однак пробувати випічку не можна, оскільки це порушує піст.

Зранку в цей день заведено сходити на церковну службу і причаститися. Причащатися потрібно натщесерце (не їсти і не пити до цього).

Бажано примиритися з ворогом, якщо він у вас є, попросити пробачення, навіть якщо він на це не заслуговує з вашої точки зору.