ВІННИЧАНИ ДОВІРЯЮТЬ ПОЛІЦІЇ, ХОЧА РІВЕНЬ ЗЛОЧИННОСТІ ЗРОСТАЄ

На відміну від багатьох сусідніх регіонів у Вінниччині він є високим, не зважаючи на те, що зростає рівень злочинності.

В ході дослідження 4Service Group визначили, що більшість українців (41%) мають довіру до поліції і трохи менше не довіряють (36%) їй. 

Найвищий рівень довіри до поліції було зафіксовано у Київській, Чернівецькій, Вінницькій, Черкаській та Івано-Франківській областях. Натомість у Луганській, Запорізькій, Житомирській та Дніпропетровській областях, а також в місті Києві рівень довіри виявився найменшим, чим занизив самооцінку тамтешніх поліцейських.

Що українці думають про рівень злочинності та які мають страхи?

4Service Group попросили оцінити рівень злочинності в районі, в якому респонденти проживають останні 12 місяців. Більшість відповіла, що вважає рівень злочинності середнім. 35% вважають його низьким, а 13% високим. Найбільше українці бояться стати жертвою дорожньо-транспортної пригоди або іншого злочину. На третьому місці серед страхів наших співвітчизників – крадіжка оселі.

Чи вважають українці роботу Національної поліції ефективною?

Оцінюючи роботу поліції, 38% респондентів запевнили, що вона є ефективною. Цікавим виявились джерела отримання інформації про органи охорони правопорядку, які й сформували рівень довіри.

Основними джерелами інформації про діяльність поліції українці назвали:

  • новини в Інтернеті – 60%;
  • новини по телебаченню – 53%;
  • історії з життя знайомих, родичів та друзів – 47%;
  • новини в пресі – 25%;
  • особисті спостереження за діями поліції без прямого контакту – 18%.

До інших джерел українці віднесли новини по радіо, особистий досвід звертання до поліції, телепередачі на кримінальну тематику, офіційні звіти поліції про діяльність, неформальне спілкування з поліцейськими, кінофільми та серіали, а також особистий досвід роботи в органах.